I Niedziela Adwentu – Ogłoszenia i Intencje

1 Niedziela Adwentu to tradycyjnie dzień rozpoczęcia w całym Kościele nowego roku liturgicznego. W tym czasie pragniemy jak najlepiej przygotować się na nadchodzące wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia.

Pragniemy także w tym czasie ciągle wpatrywać się w niebo i oczekiwać nadejścia Chrystusa na końcu czasów w dniu Paruzji. Czas adwentu to szczególny czas oddawania czci Matce Pana w czasie Mszy Świętej Roratniej. Niech ten czas będzie przepełniony pełnym nadziei i radości oczekiwaniem na przyjście Chrystusa.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • W środę, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • W czwartek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • W piątek, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

• Dziś 1 Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  • Roraty codziennie o godzinie 7.00 – serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich w szczególności dzieci dla których przygotowaliśmy wyklejankę adwentową i nagrody, które można zdobyć w konkursach.
  • W poniedziałek na wieczornej Mszy Świętej Panu Bogu będziemy polecać górników i ich rodzin z racji wspomnienie św. Barbary. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W poniedziałek Msza święta w Rycerce Dolnej o godzinie 16:00.
  • We wtorek Msza święta w Rajczy Dolnej o godzinie 16:00.
  • W środę spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 15:45.
  • W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • Przygotowanie przedchrzcielne w czwartek po wieczornej Mszy świętej.
  • W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Podczas wieczornej Mszy świętej poświęcenie i nałożenie medalików dzieciom z klas III przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.
  • W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze święte o godzinie 16:00 w Rycerce Dolnej, Rajczy Dolnej i Nickulinie.
  • W sobotę na Mszy świętej o godzinie 17:00 i w niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11:45 udzielać będziemy sakramentu Chrztu świętego dzieciom, które prosimy odpowiednio wcześniej zgłaszać w kancelarii parafialnej.
  • W sobotę o 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Barbara Zemanek
7:00 Rajcza † Genowefa i Piotr Hulbój
17:00 Rajcza W intencji górników
16:00 Rycerka D.
Wtorek 6:30 Rajcza † Kazimierz Ryłko
7:00 Rajcza † Ludwik i Julia Kubas
17:00 Rajcza † Stanisław Bednarz, ojciec Józef
16:00 Rajcza D. † Władysław Maślanka, rodzice Wojciech i Zofia w 16 rocz. śmierci
Środa 6:30 Rajcza † Jadwiga Bułka
7:00 Rajcza † Zofia Dudziec
17:00 Rajcza † Czesław Urbaś, córka Teresa, syn Marek
Czwartek 6:30 Rajcza † Maria i Dominik Paciorek
7:00 Rajcza I – † Karolina i Wincenty Grygny, syn Jan, Stanisław, córka Anna
II – O dar zdrowia dla Ryszarda Wilczyńskiego, motocyklisty i uczestnika Rajdu Katyńskiego
17:00 Rajcza † Wojciech Rybarski w 3 roczn. Śmierci ,żona Helena, brat Władysław, rodzice, teściowie
Piątek 7:00 Rajcza † Andrzej Szczotka
9:00 Rajcza † Józefa i Karol Wiercigroch
11:00 Rajcza † Stanisław Ryłko
17:00 Rajcza O błogosławieństwo Boże dla przyjaciół, którzy uczcili modlitwą pamięć siostry Marii Bogusławy Szwarc, serafitki
16:00 Rajcza D. † Stanisław i Matylda Kocoń, syn Czesław z żoną
16:00 Rycerka D.
16:00 Nickulina † Franciszek i Maria Kukuczka
Sobota 6:30 Rajcza † Leokadia Sury
7:00 Rajcza I – † Andrzej i Wiktoria Ryłko
II – † Adelajda Małysz
17:00 Rajcza † Leon i Bronisława Stasik, Maria i Jan Krzepina
Niedziela 7:00 Rajcza † Za zmarłych mieszkańców zarębka Hutyrów
9:00 Rajcza † Anna Hulbój w 7 rocz. śmierci, mąż Franciszek, córka Bronisława syn Józef
10:30 Rajcza † Antoni Lis w rocz. śmierci, żona Tekla, córka Bronisława
11:45 Rajcza † Czesław Szczotka w 1 rocz. śmierci
17:00 Rajcza W intencji dzieci, rodziców i pracowników przedszkola w Rajczy, o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej w Jej koronacyjnym wizerunku
8:00 Rajcza D. † Wiesław Hulbój, ojciec Józef
9:30 Rycerka D. † Stanisław Dendys
11:00 Nickulina Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla członkiń Róży Kobiet zelatorki Anny z Nickuliny.