I Niedziela Adwentu – Ogłoszenia i Intencje

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu – nowy rok liturgiczny. Kościół w tym okresie przygotowuje się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia i przeżywania tajemnicy Słowa, które stało się Ciałem.

Jednak okres Adwentu nie ogranicza się tylko do patrzenia na pierwsze przyjście Chrystusa. Przygotowujemy się także i wypatrujemy drugiego przyjścia Chrystusa – które dokona się na końcu czasów. Będzie to czas sądu i rozliczenia nas z naszego życia i postępowania.

Żyjemy pomiędzy pierwszym przyjściem Chrystusa, które dokonało się w Betlejem a drugim przyjściem, które nastąpi na końcu czasów. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej, oczekując naszego Pana. Niech udział w Eucharystii, Komunia Święta, Sakrament Spowiedzi Świętej nam w tym pomagają.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 30 listopada – Święto Św. Andrzeja, Apostoła
 • W czwartek, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  Jest to także I czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich i misyjnych.
 • W piątek, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników i ludzi ciężkiej pracy. Jest to także I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W sobotę, 5 grudnia – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej

Ogłoszenia:

 • Pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Informujemy także, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę, mogą to uczynić także dokonując przelewu na nasze konto parafialne (BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka 02814010190012701320000010). Niestety parafia ma wiele zobowiązań finansowych, które musi regularnie spłacać. Pamiętajmy, że parafia utrzymuje się tylko dzięki ofiarom wiernych i jest wspólnym dobrem nas wszystkich. Rozumiemy trudną sytuację finansową wielu z was, ale prosimy o okazanie wsparcia. W ostatnim czasie zebraliśmy na opał 4735,30 zł. Zostało do spłacenia 18858,70 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej. W tym trudnym czasie okażmy szczególną wzajemną solidarność.
 • W dalszym ciągu trwają prace remontowe przy naszej plebanii. Udało się już wymienić dach na plebanii oraz dokonać renowacji elewacji zewnętrznej. Plebania została także odwodniona i wokół niej zostały położone nowe chodniki. Obecnie trwają prace remontowe wewnątrz w celu utworzenia sali muzealnej. Szczegóły projektu i realizowanych prac można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 • Dziękujemy panom: Andrzejowi Hutyrze, Włodzimierzowi Lachowi, Arturowi Wrężel, Piotrowi Wolnemu oraz p. Kościelnemu za transport choinek do Kościoła na święta. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także panu sołtysowi Zbigniewowi Kopciowi za pomoc w dezynfekcji Kościoła oraz plebanii.
 • Pod chórem można nabyć świece wigilijne Caritas. Za świece składamy dowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na działalność Caritas. Zachęcamy do otwartości serca (koszt świec: mała – 5 zł, a duża 15 zł)
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • Biskup Bielsko Żywiecki zdecydował, że wizyta duszpasterska (kolęda) w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnym terminie. Nowy termin będzie podany, kiedy warunki epidemiologiczne na to pozwolą.
 • Dziś Nieszpory o godz. 17:45.
 • Od poniedziałku rozpoczynamy tradycyjne Msze Święte ku czci Matki Bożej w Adwencie, zwane Roratami. W naszej parafii będą one codziennie o godz. 7:00 – serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich. Na każdych Roratach homilia, a po Mszy Świętej tradycyjne losowanie nagród dla dzieci i figurki Matki Bożej.
 • W poniedziałek przypada dzień imienin ks. proboszcza Andrzeja. Pamiętajmy w tym dniu o Nim w naszych modlitwach i polecajmy Go opiece św. Andrzeja Apostoła oraz Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. Na wieczorną Mszę Świętą w sposób szczególny zapraszamy osoby modlące się za kapłanów – „Margaretki” – a także rodziny księży pochodzących z naszej parafii do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów oraz o dar nowych powołań do kapłaństwa z naszej parafii.
 • W czwartek w Rajczy Dolnej i w Rycerce Dolnej od godz. 16:00 możliwość Spowiedzi Świętej przed I piątkiem miesiąca. Następnie Msza Święta o godz. 17:00.
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy Świętych, a po południu od godz. 17:00. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Zachęcamy do zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu za wszystkie grzechy oraz do odprawiania 9. pierwszych piątków miesiąca.
 • W sobotę z racji I soboty miesiąca czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe. Różaniec i zmianka o godz. 17:15.
 • W sobotę, z racji panujących obostrzeń sanitarnych, nie będziemy jeździć do chorych z posługą sakramentalną. Do chorych udajemy się tylko w przypadku zagrożenia życia po indywidualnym umówieniu się z kapłanem.
 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.
 • W Adwencie zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Możliwość Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą. Nie odkładajmy Spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę. Zadbajmy o stan naszego serca. Zachęcamy do Spowiedzi zwłaszcza te osoby, które zaniedbały Spowiedź wielkanocną.
 • Są jeszcze wolne intencje na miesiąc grudzień – zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Andrzej Rybarski w 4 rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Elżbieta Żabnicka z mężem, z synem i córką
18:00 Rajcza † Stanisława Jaszczurowska w 5 rocz. śmierci, mąż, syn
17:00 Rycerka D. † Zofia Figura
Wtorek 6:30 Rajcza † Andrzej Stachulak
7:00 Rajcza † Andrzej Pawlus z rodzicami i teściami
18:00 Rajcza † Władysława Zawada, mąż Ludwik, synowie Andrzej i Stanisław
17:00 Rajcza D. † Władysław Świda z synową Małgorzatą
Środa 6:30 Rajcza † Zofia i Stanisław Poszwa
7:00 Rajcza † Stanisław i Rozalia Dziergas w rocz. śmierci z synem Janem
18:00 Rajcza † Wojciech i Helena Rybarscy, syn Władysław i rodzice
Czwartek 6:30 Rajcza † Danuta Szatanik
7:00 Rajcza † Genowefa Tomaszczyk, rodzice
18:00 Rajcza O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Mieczysława z okazji urodzin i całej jego rodziny
17:00 Rajcza D.
17:00 Rycerka D. † Julia i Wawrzyniec Wolny z rodzicami i teściami
Piątek 6:30 Rajcza † Renata Pieczarka
7:00 Rajcza † Genowefa i Piotr Hulbój
18:00 Rajcza I – † Czesław Urbaś, syn Marek, córka Teresa, rodzice, teściowie.
II – O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Barbary Stańco w 1 rocz. urodzin, dla rodziców i rodziców chrzestnych
Sobota 6:30 Rajcza † Zdzisław Kania z rodzicami i rodzeństwem
7:00 Rajcza I – † Zofia Grabczyk
II – † Maria i Roman Kania, syn Stanisław
18:00 Rajcza † Jarosław Hulbój w 2 rocz. śmierci
Niedziela 7:00 Rajcza † Julia i Ludwik Kubas
9:00 Rajcza † Zofia i Jan Fujak i zmarli z rodziny
10:30 Rajcza † Czesław Szczotka w 4 rocz. śmierci; rodzice, teściowie
11:45 Rajcza † Stanisław i Kunegunda Zoń i Ewa Ślezińska
18:00 Rajcza † Rozalia Lach 2 rocz. śmierci, mąż Karol, wnuczki
8:00 Rajcza D. † Wiesław Hulbój z ojcem Józefem
9:30 Rycerka D. † Stanisław Dendys
11:00 Nickulina † Maria Liszka z mężem Józefem