FOTORELACJA Z POWIATOWEGO DNIA STRAŻANKA 12.05.2024R.

 
W dniu 12.05.2024R. TJ NIEDZIELA odbył się Powiatowy Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, która odbyła się w Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierzowskiej w Rajczy O godz. 9.00. Po mszy świętej korowód uczestników przeszedł do amfiteatru przy Centrum Kultury i Sportu w Rajczy, gdzie kontynuowało obchody.
Honorowym gościem uroczystości był pierwszy komendant Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, pułkownik pożarnictwa Czesław Pruski, który obchodził jubileusz 80. urodzin.
Tego dnia jubileusz 25 – lecia pełnienia służby Prezesa Zarządu Gminnego Związku OSP Gminy Rajcza obchodził Pan Jerzy Motyka. Szanownym jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
Podczas uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć:
Małgorzata Pępek – Poseł na Sejm RP , Andrzej Kalata Senatora RP, Jacek Jarco – Przewodniczącego sejmiku woj. śląskiego, Mateusz Pindel Prezesa WFOŚiGW w Katowicach, Stanisław Baczyński Radnego sejmiku woj. śląskiego, Adrian Midor Starostę Żywieckiego, Antoni Szlagor Burmistrza Miasta Żywiec, wójtów gmin powiatu żywieckiego, Dariusz Płoskonka – Wójta Gminy Rajcza, radnych powiatowych, radnych gminy Rajcza oraz Kazimierz Fujak -Przewodniczącego Rady Gminy Rajcza, sołtysów, Grzegorza Habdasa Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Związków Ochotniczych Straży Pożarnych w Katowicach, Członków Zarządu Wojewódzkiego Związków Ochotniczych Straży Pożarnych w Katowicach, członków Zarządu Powiatowego OSP w Żywcu, Łukasza Węglińskiego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, Pawła Górnego Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, Adama Chudego Dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Żywcu, prałata Stanisława Kozieła Kapelan Powiatowy Strażaków Żywiecczyzny, księdza Andrzeja Zawadę proboszcza Parafia w Rajczy, przedstawicieli służb mundurowych i instytucji, przedstawicieli mediów i organizacji społecznych, delegację z Republiki Czeskiej OSP Hasiči Dolní Lomná.
Organizatorami uroczystości byli: Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Żywcu, Gmina Rajcza i Gminny Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Rajczy, współorganizatorem było Centrum Kultury i Sportu w Rajczy.
Wszystkim, którzy udzielili wszelkiej pomocy w organizacji Powiatowego Dnia Strażaka składamy serdeczne podziękowania.
Druhom dziękujemy za poświęcenie i służbę, jednocześnie życząc zdrowia, satysfakcji z pełnionej służby, tyle samo powrotów, ile wyjazdów!
Dziękujemy również Orkiestrze Dętej z Milówki za wyjątkową oprawę muzyczną uroczystości oraz KGW Rajcza Dolna – za przygotowanie poczęstunku.
 
Źródło tekstu: Aktywna Rajcza 
fotograf: Witold Porwisz