Effatha w Oświęcimiu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGrupa teatralna EFFATHA w dniu 7 czerwca 2015 zaprezentowała dla mieszkańców Oświęcimia przedstawienie Romana Brandstaettera „Dzień Gniewu”. Akcja sztuki przybliża wydarzenia II wojny światowej, łączy historię Przeora klasztoru, SS oficera oraz Żyda, porusza ludzkie dylematy, życiowe wybory i zmusza widza do refleksji nad sobą. Przedstawienie zgromadziło licznie publiczność, a występ oklaskiwano gromkimi brawami. Dziękujemy ks. Zygmuntowi Mizi za zaangażowanie i możliwość występu w Oświęcimiu; Wójtowi Gminy Rajcza za organizację wyjazdu; Panu Janowi Hulbojowi i GOKiS za troskę o oprawę akustyczną przedstawienia.Przedstawienie EFFATHY    dało możliwość zaprezentowania dorobku artystycznego amatorskiej grupy teatralnej poza granicami Rajczy , promowało talenty młodzieży rajczańskiej, pozwoliło rozwijać pasje dorosłych i pokazało rozwój lokalnej kultury żywego słowa.