Czuwanie w Hałcnowie

W piątek 29 września w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie odbędzie się kolejne wieczorne czuwanie. Nasza parafia została zaproszona do przewodniczenia temu czuwaniu.

Wieczorne czuwania w Sanktuarium Matki Bożej w Hałcnowie mają już kilkuletnią tradycję. Odbywają się one w ostatni piątek miesiąca. W zeszłym roku świątynia w Hałcnowie została decyzją papieża Franciszka podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej, co nadaje czuwaniom w Hałcnowie dodatkową rangę.

Już wkrótce ruszą zapisy na wyjazd do Hałcnowa a tymczasem prezentujemy plan czuwania:

18.00 – Uroczyste odsłonięcie Cudownej Piety Hałcnowskiej

Droga Krzyżowa wokół kościoła

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa

20.00 – Msza św. koncelebrowana z kazaniem

21.00 – Apel Jasnogórski

Zasłonięcie Figury Matki Bożej Bolesnej

Szczególną intencją w jakiej będziemy się modlić będzie modlitwa o odnowę miłości małżeńskiej i silną wiarę w naszych rodzinach. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału szczególnie rodziny, zwłaszcza młode małżeństwa.