20.10.2024 r. – 29 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Wydarzenia parafialne i wspomnienia liturgiczne nadchodzącego tygodnia:

Dziś po każdej Mszy Świętej, do puszek wspieramy swymi ofiarami Dzieło Nowego Tysiąclecia – Fundusz Stypendialny, wspierający rozwój intelektualny i duchowy zdolnych, ale ubogie i biedne dzieci i młodzież – w Polsce jest ich już kilkanaście tysięcy.

Również dziś, po Mszach Świętych możemy oddać krew – Ambulans stoi przed kościołem. Aby oddać krew, trzeba być zdrowym. Pamiętaj – oddając krew, już jesteś bohaterem, bo ratujesz komuś życie.

Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą, o godzinie 17.30.

We wtorek, 22 października – wspomnienie Świętego Jana Pawła II, papieża.

W środę, 23 października – wspomnienie Świętego Józefa Bilczewskiego, biskupa.

Wieczorem w środę, zapraszamy na Różaniec o godzinie 17.30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Różańcu. Zachęcamy wszystkich do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, przypominamy, że zawsze czytamy te prośby podczas Nowenny i modlimy się w tych intencjach. Zachęcamy, aby zostać na Mszę Świętą.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – pamiętajmy o Tych, którzy od nas odeszli do wieczności, o naszych bliskich, krewnych i przyjaciołach. Wypominki za zmarłych składamy w Kancelarii Parafialnej lub bezpośrednio po Mszy Świętej u księdza, który odprawiał Mszę Świętą lub u pana Kościelnego. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne i półroczne wynosiła tak, jak za mszę Świętą od duszy a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiaręDuża część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych, nie zapominajmy o Nich w naszych modlitwach. Wypominki można składać bezpośrednio po Mszach Świętych w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii, jeśli są wszystkie precyzyjnie wpisane.

Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na potrzeby naszej Parafii i Sanktuarium. W ostatnim czasie, jak wielu z Was pewnie zauważyło, został ogłoszony przetarg na prace konserwatorskie i remontowe przy kościele i plebanii. Mamy na ten cel środki zewnętrzne, ale jak to zawsze bywa trzeba mieć tzw. wkład własny, bez którego nie można wykorzystać tych funduszy. Już do tej pory zostały zrobione projekty i kosztorysy, teraz czekamy na firmę, która podejmie się tych prac.

Prasa:

1. W Gazecie Parafialnej, wiadomości „Z Dziejów Parafii i Miejscowości” a także jak starać się o stypendium z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, na ten Fundusz właśnie dziś zbieramy środki pieniężne.
  2. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o nowych faktach związanych ze śmiercią Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  3. W „Niedzieli” mamy przysłowia z Biblii oraz artykuł o trudnej posłudze misjonarzy na różnych kontynentach świata.

OD 21. 10.  DO 27. 10. 2024 – INTENCJE MSZALNE

21.10. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 1. – za zm. Mariana Bobek

1. – za zm. Krzysztofa Wiercigroch

Godz. 7.00 – za zm. Marię Siegesmund

Godz. 18.00 – za zm. Walerię i Władysława Grzybek z córką Ireną, Kazimierą i Urszulą

22.10. WTOREK ŚW. JANA PAWŁA II, PAPIEŻA

Godz. 6.30 1. – za zm. Bronisława Juraszek

1. – za zm. Annę Biernat

Godz. 7.00 – za zm. Tadeusza Sury w 40 r. śm. z żoną Eugenią w 4 r. śm. z rodzicami i teściami

Godz. 18.00 – za zm. Jana Zając w 5 r. śm.

23.10. ŚRODA

Godz. 6.30 1. – za zm. Bronisława Juraszek

1. – za zm. Marka Trzopek

Godz. 7.00 – za zm. Romana Hurej

Godz. 18.00 – za zm. Członków Chóru Parafialnego i ich rodzin oraz zm. Tadeusza Szczepanka

24.10. CZWARTEK

Godz. 6.30 – za zm. Bronisława Juraszek

Godz. 7.00 – za zm. Rozalię i Władysława Bryś z córkami

Godz. 18.00 – za zm. Zygmunta Rybarskiego w 6 r. śm. z rodzicami Ludwikiem i Wiktorią

Rajcza Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Stanisława Płoskonka z synem Czesławem i rodzicami

Rycerka Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Stanisława Wolnego w 20 r. śm. z rodzicami Marianną i Antonim

25.10. PIĄTEK

Godz. 6.30 1. – za zm. Annę Biernat

1. – za zm. Marka Trzopek

Godz. 7.00 – za zm. Stefana Łajczak w 32 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Helenę i Tadeusza Paciorek i zmarłych z rodziny

26.10. SOBOTA

Godz. 6.30 1. – za zm. Michała Romańskiego w 3 r. śm.

1. – za zm. Annę Maślanka z córką Anielą Sporek i zięciem Józefem Sporek

Godz. 7.00 – za zm. Stefanię Ryłko z mężem Franciszkiem oraz zięciami Stanisławem i Józefem

Godz. 10.00 – Pielgrzymka z Piekar

Godz. 18. 00 1. – za zm. Karolinę i Jana Guralewicz z rodzicami

1. – w intencji Grupy „Quo Vadis” A.A. o zdrowie, wytrwałość i Błogosławieństwo                       Boże oraz wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej

27.10. NIEDZIELA

Godz. 7.00 – za zm. Rozalię i Franciszka Filipskich z synem Janem

Godz. 9.00 1. – o zdrowie, Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla                                 Członkiń Róży Różańcowej zelatorki Celiny i ich rodzin

1. Dziękczynna – w int. Józefa Brączek z okazji 85 rocznicy urodzin z prośbą o Bł.

Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia,

a także w int. całej rodziny.

Godz. 11.00 1. – Dziękczynna za otrzymane łaski w 45 r. ślubu Danuty i Michała z prośbą o Boże                 Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej

1. – za zm. Jana Zawada

Godz. 18.00 1. – za zm. Mariannę Juraszek z mężem i synami

1. – w intencji Pauliny i Grzegorza z okazji 2 r. ślubu oraz w intencji Mikołaja w 1 r.           urodzin i Chrztu św. z prośbą o Błogosławieństwo Boże, zdrowie, wszelkie