Ogłoszenia – Niedziela 05.11.2021r.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

Siostra Anna Bałchan, kwestująca na dom dla byłych prostytutek, wspomina rencistkę, która wrzuciła całą zawartość portmonetki, ale była zażenowana, że ma tylko tyle.

Uboga wdowa mogła wrzucić do skarbony jeden pieniążek, a wrzuciła oba, czyli „całe swoje utrzymanie”. Możemy się jedynie domyślać, jak poczuła się chwilę później.

Piotr Trzaskalski, pomagając innym, czuje niesamowitą czystość oraz lekkość, nagle zaczynają się dziać cudowne rzeczy. To tak, jakby człowiek się dokładnie umył.

• We wtorek, 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W środę, 10 listopada – wspomnienie Świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W czwartek, 11 listopada – wspomnienie Świętego Marcina z Tours ,biskupa, to również                              dzień Imienin naszego Wikariusza Księdza Marcina – dlatego składamy Mu serdeczne życzenia i pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, niech Jego Święty Patron Święty Marcin i Nasza Matka Boża Kazimierzowska wypraszają Mu u Boga potrzebne łaski i Błogosławieństwo.
  • W piątek, 12 listopada – Wspomnienie Świętego Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.
  • W sobotę, 13 listopada – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

• 11 Listopada przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Główne Uroczystości w tym szczególnym dniu dla nas i Naszej Ojczyzny rozpoczną się już o godzinie 8.30 na Cmentarzu przy Kwaterze Spoczywających Legionistów Nastąpi tam odśpiewanie Hymnu Państwowego i zapalenie zniczy oraz złożenie wiązanek. Potem nastąpi przemarsz do Sanktuarium i o godzinie 9.00 Uroczysta Msza Święta w Intencji Ojczyzny. O godzinie 10.00 Promocja książki „Rajcza. Szkice i wypisy z dziejów”. Potem Koncert Pieśni Patriotycznych i Religijnych w wykonaniu Chóru Parafialnego „Laurentius”. Zapraszam wszystkich do wspólnego Świętowania tej jakże ważnej dla nas Uroczystości. Nie zapomnijmy wywiesić na naszych domach i Zakładach pracy Flagi Biało – Czerwonej.
  • W sobotę na Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00 i w przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.45 będziemy udzielali Chrztu Świętego dzieciom. Prosimy, aby dziecko wcześniej zgłosić w Kancelarii Parafialnej.
  • Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na cele inwestycyjne Naszego Sanktuarium. W ostatnim czasie złożyliśmy wniosek do MKIDN o dofinansowanie remontu Organów, które już wymagają gruntownej odnowy, konserwacji i strojenia. Koszt tego przedsięwzięcia to około 300 tysięcy złotych. Musimy jednak mieć wkład własny oby otrzymać powyższą kwotę.
  • Pragnę poinformować że koszt całkowity podstawy, feretronu do niesienia Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz oświetlenia wyniósł 4900 zł. Koszt tej inwestycji sfinansowała Czcicielka Matki Bożej p. Maria Oleksy, której serdecznie dziękuję i polecam opiece Matki Bożej.
  • W ostatnim czasie na opał zebraliśmy kwotę 3650 zł co daje razem 13103.50 zł.
  • W przyszłą Niedzielę składka do kopert na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium.
  • W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 14 LISTOPADA 2021 W NASZEJ PARAFII ODBĘDZIE SIĘ
    INAUGURACJA PARAFIALNEGO ETAPU DROGI SYNODALNEJ.

8.11.21 – 14.11.21r.

8.11 – Poniedziałek – Dzień powszedni

630 – † Henryk Zaręba;

700 – † Elżbieta Ryłko 8 rocznica śmierci z mężem Michałem i rodzicami;

1800 – † za dusze w czyśćcu cierpiące z Róży Kobiet z Ujsół;

Rycerka Dolna:

1700 – † za dusze zmarłych członkiń Róży Kobiet zelatorki Wolnej oraz za dusze w czyśćcu ciepiące.

9.11 Wtorek – Święto poświęcenia bazyliki laterańskiej

630 – † Stefania Ryłko z mężem Franciszkiem z rodziną;

700 – † za dusze zmarłych ze wspólnoty „Zyłonie”;

1800 – † Stanisław Dziasek;

Rajcza Dolna:

1700 – o zdrowie dla brata Stanisława.

10.11 – Środa – Św. Leona Wielkiego, papieża

630 – † Bronisław Liszka w rocznicę śmierci z żoną Zofią i synami: Antonim i Tadeuszem;

700 – † Henryk Podgórzec 2 rocznica śmierci z rodzicami i teściami;

1800 – †Anna Lach.

11.11 – Czwartek – Św. Marcina z Tours, biskupa; 103 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

700 – † Helena i Marcin Wiercigroch rocznica śmierci;

900 – 1) za Ojczyznę;

2) † Wiktoria i Antoni Bogdał, wnuk Paweł;

1800 – † Andrzej Lach.

12.11 – Piątek – Św. Jozafata biskupa i męczennika

630 – † Stanisław Hulbój;

700 – 1) o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wspólników „Biały Potok”;

2) w intencji Stanisława z okazji 80 rocznicy urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej a także w intencji całej rodziny;

1800 – † Mieczysław Dudziec.

13.11 – Sobota – Św. Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników Polski

630 – † Rozalia i Józef Podgórzec w rocznicę śmierci;

700 – 1) † Jan Zwardoń;

2) o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wspólników „Zyłonie”

1800 – 1) † Maria i Jan Pytlarz, córka Antonina, zięć Stanisław.

2) w intencji Waldemara w 50 rocznicę urodzin o błogosławieństwo Boże dla niego i całej rodziny przez wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej.

14.11– XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

700 – † Franciszka Łoboziak z mężem i wnukiem Andrzejem;

900 – † Genowefa Wolna z rodzicami;

1030 – † Maria i Józef Byrscy, syn Józef i wnuczką Jolantą;

1145 – o błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego dla Antoniego z okazji 1 rocznicy urodzin i całej jego rodziny;

1800 – † Jan Zawada, żona Janina;

Rajcza Dolna:

800 † Elżbieta i Rudolf Wiercigroch, † Franciszka Zając;

Rycerka Dolna:

930 – † Karolina, Franciszek Wydra, córka Helena, syn Kazimierz;

Nickulina:

1100 – † Maria i Jan Wiercigroch.

Niech Matka Boża Kazimierzowska Patronka Naszego Sanktuarium,

wyprasza wszystkim potrzebne łaski i zdrowie u Boga.

Szczęść Boże.