11. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przeżywamy 11. niedzielę zwykłą. Jeśli dokładnie odczytujemy proces rozwoju widziany przez pryzmat Jezusowych przypowieści, to widać bardzo wyraźnie, iż nie wszystko owocuje w nas od razu.

Czasem potrzeba czasu, aby dojrzeć. Bóg zawsze oddaje się nam w pełni, całkowicie. To raczej my nie potrafimy przyjąć daru łaski Bożej. To my musimy dorastać, aby przyjąć ten ogromny dar. To my musimy coraz bardziej otwierać umysły i serca na przychodzącego Boga.

Prośmy dziś szczególnie, aby nigdy nie zabrakło nam odwagi do takiego otwierania się na Bożą obecność.

• W poniedziałek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • W czwartek, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • W piątek, 18 czerwca – III piątek miesiąca – modlimy się do Miłosierdzia Bożego.

• Od 13 czerwca w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych limit w Kościołach to maksymalnie 50 proc. obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk.
  • Od 20 czerwca biskupi znoszą dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Znów mamy obowiązek uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej Eucharystii w Kościele.
  • Dziś składka gospodarcza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone w ostatnim czasie ofiary na rzecz naszej parafii. W ostatnim czasie zakupiliśmy 39 ton węgla w cenie 24 570 zł, aby ogrzać nasz Kościół w zimie. Prosimy o składanie ofiar także na ten cel. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary i za zrozumienie. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W naszej parafii są one po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
  • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę wieczorem zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
  • W piątek z racji III piątku miesiąca zapraszamy na godz. 17:00 na Drogę Krzyżową na Compel oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • Także w przyszłą niedzielę przed Kościołem będzie prowadzona zbiórka pieniędzy przez strażaków z OSP Rycerka Górna dla Państwa Paciorek, którym 3 maja w wyniku pożaru, uległ zniszczeniu dom. Bardzo prosimy o okazaniem im serca i wsparcie tej akcji.
  • W czerwcu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy za młodych przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Bierzmowania
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).
  • Michał organizuje dwudniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk. W programie m.in. Bardo Śląskie, Wampierzyce, Kudowa Zdrój. Termin pielgrzymki to 17-18 lipiec a cena to 420 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Michała.

Niech Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie umacnia naszą wiarę

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Janina Badura
7:00 Rajcza † Jan Ślęzak
18:00 Rajcza † Władysław Sołtysik rocz. śmierci, rodzice i ciotka