Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Ogłoszenia i Intencje

Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Duch Święty został udzielony każdemu wierzącemu, by ten dzielił się swoją wiarą z innymi przez słowo i świadectwo życia.

Zgodnie z obietnicami Chrystusa, pochodzący od Ojca i Syna – Duch Święty – jest z nami  na zawsze, mieszka w nas, zaświadcza o Jezusie, przypomina Jego naukę i prowadzi do całej prawdy. Obecność Ducha Świętego jest źródłem i podstawą tej samej godności dziecka Bożego w nas wszystkich i zarazem równość między nami, pomimo zróżnicowanego obdarowania przez Boga. Nasza otwartość na tchnienie Ducha Świętego jest warunkiem i jednocześnie sprawdzianem, że jesteśmy Chrystusowi i do Niego należymy.

Dziękujemy Bogu za dar Ducha Świętego, który otrzymała nasza młodzież w sakramencie bierzmowania.

• W poniedziałek, 24 maja – Święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Składka przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.
  • W środę, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za nasze mamy z okazji dnia matki.
  • W czwartek, 27 maja – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • W sobotę, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu Ksiądz Biskup udzieli naszym diakonom święceń prezbiteratu.

• Od 4 maja w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W naszej parafii nabożeństwa majowe będą po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy także do kultywowania tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach domowych i dbania o nie.
  • Serdecznie dziękujemy rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za zakup nowych obrusów ołtarzowych za 1100zł oraz za dar ołtarza w kwocie 1000 zł, które przeznaczymy na renowację naczyń liturgicznych. Wszystkich ofiarodawców naszej parafii i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia w czwartek uroczystości Sakramentu Bierzmowania. Serdeczne Bóg zapłać.
  • W poniedziałek Święto Maryi – Matki Kościoła. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:00 oraz 18:00. W Kaplicach w Rajczy Dolnej, Rycerce Dolnej oraz Nickulinie o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i wypraszania łask przez ręce Maryi. Składka w tym dniu przeznaczona na Dom Matki i Dziecka.
  • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo majowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17:30 na której w sposób szczególny będziemy się modlić za kapłanów w dniu święta Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • Przygotowujemy się już do Uroczystości Bożego Ciała. Będziemy chcieli zorganizować tradycyjną procesję do czterech ołtarzy ulicami naszej miejscowości, zachowując wszystkie obostrzenia sanitarne. Pragniemy w tym roku włączyć wszystkich parafian do przygotowania ołtarzy.
    Trasa przejścia będzie tradycyjnie przebiegać ulicami: Ujsolską, Polną i Górską.
    Prosimy, aby rodziny, które tradycyjnie przygotowywały ołtarze nadal pomagały przy ich ustrojeniu, a ponadto prosimy o zaangażowanie:

• I ołtarz – na ul. Ujsolskiej – rodzice dzieci pierwszokomunijnych
    • II ołtarz – na ul. Polnej – rodzice dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej
    • III ołtarz – na ul. Górskiej (naprzeciwko Państwa Wróbel) – rodzice i młodzież bierzmowana
    • IV ołtarz – na ul. Górskiej (naprzeciwko banku) – Róże Różańcowe

Za zaangażowanie już teraz składamy serdeczne podziękowanie.

• W przyszłą niedzielę po Mszy Święty o godz. 11:45 błogosławieństwo dzieci rocznych.
  • Składamy serdeczne podziękowania za wrzucie do piwnicy drugiej tury węgla.
    Dziękujemy Panom: Władysławowi Wróblowi, Piotrowi Wolnemu, Arturowi Wrężel, Kazimierzowi Małyszowi, Marcinowi Wróblowi, Józefowi Lachowi.
  • W maju zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o nowe powołania do służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Niech Duch Święty, który przychodzi do naszych serc –
otwiera je i czyni nasze życie pięknym i owocnym

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Władysław Greń z żoną
i synami: Czesławem i Ryszardem