6. Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 6 Niedziela Wielkanocna. Każdego dnia Kościół Chrystusowy staje przed nowymi wyzwaniami, zadaniami i pytaniami. Nie może być mowy o stagnacji, ale rzeczywistość wspólnoty Kościoła ma wymiar dynamiczny.

Duch Jezusa Chrystusa, Duch prawdy i pokoju jest w Kościele przyczyną owej dynamiki. Tego, który posłał nam od Boga Pocieszyciela, Ducha Świętego, uwielbijmy i oddajmy Mu należną cześć dziękując za Jego zmartwychwstanie.

Modlimy się dziś za dzieci, które po raz pierwszy przyjmą dziś Jezusa Eucharystycznego do swojego serca.

• W piątek, 14 maja – Święto Św. Macieja Apostoła. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• Od 4 maja w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W naszej parafii nabożeństwa majowe będą po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy także do kultywowania tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach domowych i dbania o nie.
  • Dziś dzieci z klasy III przystępują do I Komunii Świętej. Polecamy dzieci, ich rodziców i bliskich opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej. Prosimy, aby zawsze trwały w wierności Jezusowi, którego przyjmują pod postacią chleba do swojego serca. Dziękujemy ks. Marcinowi za przygotowanie dzieci do tej uroczystości oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jak najlepszego przeżycia tego wydarzenia.
  • Dzieci z klas III będą przeżywać swój „Biały Tydzień” uczestnicząc w wieczornych Mszach Świętych oraz nabożeństwach majowych.
  • Dziś składka gospodarcza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone w ostatnim czasie ofiary na rzecz naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje. W Polsce tradycyjnie nazywa się je Dniami Krzyżowymi. W tych dniach w czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić o urodzaje, ochronę przed klęskami żywiołowymi, błogosławieństwo w pracy ludzkiej – zwłaszcza rolników – oraz za wszystkich, którzy cierpią głód i niedostatek.
  • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo majowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo majowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W środę przypada także 75. rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, który w latach 1933-1937 był wikariuszem w naszej parafii. 12 maja 1946 bestialsko zamordowany przez bojówkę komunistyczną w parafii w Płokach, gdzie był proboszczem. Od 1992 roku trwa Jego proces beatyfikacyjny. Prośmy Boga o rychłe wyniesienie ks. Michała na ołtarze.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.
  • Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Otoczmy modlitwą zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9:00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klas IV.
  • Składka w niedzielę przeznaczona na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.
  • Składamy serdeczne podziękowania firmie Państwa Krzysztofa i Mirosławy Kocoń za uporządkowanie drzew i krzewów za Kościołem. Dziękujemy także Służbie Liturgicznej wraz z p. Arturem Wrężel i ks. Michałem za wiosenne porządki wokół Kościoła.
  • W maju zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o nowe powołania do służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Nich Chrystus Zmartwychwstały obdarza was swoim pokojem!

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Maria Pawlus
7:00 Rajcza † Julia i Ludwik Kubas
18:00 Rajcza o zdrowie i bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Księży pracujących w naszej parafii i o powołania kapłańskie od Róży Kobiet z Ujsół
17:00 Rycerka D. † Aniela Misiarz z mężem Janem i rodzicami