Niedziela Dobrego Pasterza – Ogłoszenia i Intencje

Przeżywamy 4. Niedzielę Wielkanocną, która jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Ożywieni wewnętrznym pragnieniem spotkania z Jezusem obecnym w liturgii eucharystycznej, chcemy podążać za głosem Dobrego Pasterza, wskazującym właściwą drogę.

W Nim znajdujemy ochronę i poczucie bezpieczeństwa; On woła każdego z nas po imieniu, prowadzi ku wzajemnej jedności i do wspólnoty z Bogiem.

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Pragniemy także w tym  tygodniu zawierzyć kleryków, którzy przygotowują się do Święceń Diakonatu oraz diakonów, którzy za miesiąc przyjmą Święcenia Kapłańskie.

• W czwartek, 29 kwietnia – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • W sobotę, 1 maja – wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla każdej ludzkiej pracy, pamiętając o osobach, które tej pracy nie mają. Jest to także I sobota miesiąca.

• Od 27 marca w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 46 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej.
  • Dziś zapraszamy na Nieszpory o godz. 17:45.
  • Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone w ostatnim czasie ofiary na rzecz naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • W poniedziałek przypada 29. rocznica święceń biskupich bpa Tadeusza Rakoczego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym biskupie seniorze.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą z kazaniem i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w ciszy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszosobotnie i modlitwa różańcowa.
  • Rozpoczynamy także nabożeństwa majowe. W naszej parafii nabożeństwa majowe będą po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy także do kultywowania tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach domowych i dbania o nie.
  • W sobotę przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą (przy zachowaniu wszystkich norm sanitarnych). Chorych prosimy zgłaszać do piątku – telefonicznie, w kancelarii lub w zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby diecezji.
  • W maju zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o nowe powołania do służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Nich Chrystus Zmartwychwstały obdarza was swoim pokojem!

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Joanna Kantor
7:00 Rajcza Dziękczynna z prośbą o bł. Boże dla rodziny Witos i Wróbel
18:00 Rajcza † Ludwik Wiercigroch w rocz. śmierci
17:00 Rycerka D. o zdrowie, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Marii z rodziną
Wtorek 6:30 Rajcza † Maria Włoch
7:00 Rajcza † Jan Zoń;
18:00 Rajcza † za dusze w czyśćcu ciepiące
17:00 Rajcza D. o bł. Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla rodzin Róży Kobiet zel. Langer
Środa 6:30 Rajcza † Jan Zoń;
7:00 Rajcza † Michał Hutyra 15 rocz. śmierci, żona Franciszka i rodzice
18:00 Rajcza † Dominik Bohumel
Czwartek 6:30 Rajcza † Jan Zoń
7:00 Rajcza † Cezary Gmosiński;
18:00 Rajcza † Stanisław Lach 8 rocz. śmierci
Piątek 6:30 Rajcza † Cezary Gmosiński;
7:00 Rajcza 1) † Franciszek i Rozalia Wiercigroch z synem Antonim, rodzicami i teściami
2) † Agnieszka Byrska 12 rocz. śmierci, † Stanisław i Cecylia Krzepina
18:00 Rajcza † Edward Maślanka z rodzicami i teściami
Sobota 6:30 Rajcza 1) † Józef Szurma w 2 rocz. śmierci, † Jan Hubka i Jan Jurczak
2) Dziękczynna za powrót do zdrowia Lucyny z rodziną i za wszystkie otrzymane łaski
7:00 Rajcza 1) † Jadwiga Kotela w 19 rocz. śmierci z rodzicami Franciszkiem i Marią;
2) Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej z okazji 40 rocz. ślubu
18:00 Rajcza 1) † Zygmunt Rybarski, rodzice: Wiktoria Ludwik.
2) w int. Członkiń Róży zel. Anny Stawarz z prośbą o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
Niedziela 7:00 Rajcza † Maria i Józef Zając synowie: Jan i Tadeusz, synowe: Helena i Danuta
9:00 Rajcza O ustanie pandemii koronawirusa – od Róży Różańcowej od Hulboi
10:30 Rajcza † Józef Mika w 15 rocz. śmierci