3. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Jezus kochał i darzył czcią świątynię w Jerozolimie. Nie mógł jednak znieść, że dom ten był bezczeszczony. Domagał się właściwego miejsca dla kultu. Przestrzeń, gdzie wielbi się Boga nie może być w żaden sposób profanowana.

Niegodna jest tam wszelka forma handlu. Trwając w wielkopostnej postawie pokuty, warto postawić pytanie o naszą relację do świątyni. Troska o świątynię jest wyrazem dbania o własną wiarę.

Prośmy także Chrystusa o odwagę do nawrócenia i wyznania swoich grzechów w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

• Dziś składka przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.
  • W lutym do kopert na rzecz naszej parafii zebraliśmy 9110 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na cele inwestycyjne naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • Składamy serdeczne podziękowania strażakom z naszej parafii za pomoc w zdjęciu banerów z Kościoła.
  • Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej ku czci Św. Kazimierza, Królewicza oraz za czas wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo naszego patrona. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Pod chórem można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne, które zapalimy w dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiara dobrowolna (koszt producenta paschalik – 6,50; baranek – 5,40). Ofiary przeznaczone będą na rzecz naszej parafii.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w ciszy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
  • Po Mszy Świętej wieczornej pouczenie przedchrzecielne.
  • W sobotę o godz. 18:00 oraz w niedzielę o godz. 11:45 będziemy udzielać Sakramentu Chrztu Świętego dzieciom, które odpowiednio wcześniej zgłaszamy w kancelarii parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę składka do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • W Wielkim Poście zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17:30 oraz o 19:30 dla osób pracujących do późna. W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o 16:30, następnie Msza Święta. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Adama będą w niedzielę o godz. 17:30. W czasie Gorzkich Żali składka przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  • W Wielkim Poście zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przypominamy, że nie będzie organizowanego specjalnego dnia Spowiedzi Wielkopostnej dlatego już teraz prosimy do przystępowania do Spowiedzi wcześniej – przed każdą Mszą Świętą.
  • W marcu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, zwłaszcza z naszej parafii.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Genowefa i Piotr Hulbój
7:00 Rajcza † Paweł Mitura i Zbigniew Mitura
18:00 Rajcza † Barbara i Józef Jończy, Paulina Sporek
17:00 Rycerka D. † Antoni Kuś w 1 rocz. śmierci
Wtorek 6:30 Rajcza † Ludwika Wiercigroch
7:00 Rajcza † Krystyna Zawada w 8 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Adam Kuś w rocz. śmierci z rodzicami i teściami
17:00 Rajcza D.
Środa 6:30 Rajcza † Zygmunt Bury
7:00 Rajcza W pewnej intencji
18:00 Rajcza † Anna Jędrzkiewicz w 20 rocz. śmierci
Czwartek 6:30 Rajcza † Wiesława i Kazimierz Sporek z synem Jackiem i rodzice
7:00 Rajcza † Zbigniew Mitura
18:00 Rajcza † Józef Ćmiel z żoną Wiktorią i rodzicami
Piątek 6:30 Rajcza † Zygmunt Bury.
7:00 Rajcza † Maria i Józef Bryś
18:00 Rajcza † Rozalia Wolna, mąż Dominik, zmarli z rodziny
17:00 Rajcza D. † Julian Wiewiórka z żoną, córką i zięciem
17:00 Rycerka D. † Władysław i Ludwika Capanda z synem Janem
Sobota 6:30 Rajcza † Zygmunt Bury.
7:00 Rajcza I – † Maria Wojciechowska i zmarli z rodziny
II – † Zofia Hulbój
18:00 Rajcza O zdrowie i bł. Boże dla Eleonory Natanek z rodziną
Niedziela 7:00 Rajcza † Bogusława Kąkol w 22 rocz. śmierci z rodzicami: Anną i Franciszkiem, braćmi Józefem i Tadeuszem
9:00 Rajcza † Józef i Maria Bułka
10:30 Rajcza † Kazimierz i Maria Gardas, rodzice w rocz. śmierci
11:45 Rajcza † Ludwika Rogulska z mężem Kazimierzem
18:00 Rajcza † Stanisław Kubica w 18 rocz. śmierci
8:00 Rajcza D. † Zbigniew Pawlus, z żoną Marią, z ojcem Janem i bratem Mieczysławem
9:30 Rycerka D. † Anna Rosseger w 3 rocz. śmierci z mężem Konstantym.
11:00 Nickulina † Antonina Kurowska z mężem Michałem, synami: Kazimierzem i Mieczysławem