Święty Mikołaj

Dziś wielki dzień dla dzieci w naszej parafii. Na sobotnich roratach czekała na nas wielka niespodzianka. W czasie Eucharystii na końcu kazania przybył do nas Św. Mikołaj. Mikołaj rozdał dzieciom słodycze i zostawił specjalne zadanie, a następnie udał się w dalszą drogę, a droga Jego była daleka. Poruszony jednak śpiewem dzieci powrócił do naszego kościoła tuż po roratach i rozdał prezenty dzieciom i z każdym, z osobna zrobił sobie zdjęcie, (a większość z nich można znaleźć w naszej  galerii). Nie zapomniał również o dzieciach i młodzieży oazowej dla której to zostawił specjalne upominki. Po spotkaniu w Kościele parafialnym Mikołaj wraz ze swymi pomocnikami udał się do kaplicy w Rycerce Dolnej, a następnie przez stację przybył do Rajczy Dolnej do kaplicy gdzie był przez wszystkich wyczekiwany. W czasie całej drogi rozdawał napotkanym ludziom słodycze zachęcając wszystkich do dzielenia się z tymi do których nie był w stanie dotrzeć. Dziękujemy bardzo Św. Mikołajowi i jego pomocnikom aniołom oraz tym którzy przyczynili się do powstania tak wielu prezentów. Dziękujemy za to, że Św. Mikołaj pamiętał o naszej małej miejscowości i z całego serca zapraszamy go do nas już za rok, a my obiecujemy być grzeczni.

Oto relacja jednego z Aniołów:

Na terenie parafiOLYMPUS DIGITAL CAMERAi Rajcza byłam pomocnikiem Św. Mikołaja – aniołem! Zobaczyłam radość i szczęście w oczach nie tylko dzieci, ale i dorosłych witających i oczekujących z niecierpliwością naszego przybycia. Nikt nie został pominięty przez dobre serce naszego kochanego Mikołaja. Chcieliśmy wszystkim przekazać uśmiech, życzliwość i gorące serce… aby nauczyć bliźniego, że lepiej jest 100 razy dać niż raz pragnąć, a wdzięczność drugiego człowieka jest cenniejsza niż pieniądze, bo Mikołaj dociera nie tylko do miejsc ale przede wszystkim do sec ludzkich!

“Bo Mikołaj, bo Mikołaj, bo Mikołaj  jest od tego aby uczyć nas, uczyć nas miłować bliźniego …”