II Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Zachęta Jezusa – „chodźcie a zobaczycie” – dziś jest adresowana do każdego z nas. Jesteśmy bowiem gronem ludzi poszukujących poczucia bezpieczeństwa, oparcia, sensu i celu w życiu. Tak jak uczniowie, także my, znajdujemy to wszystko w Chrystusie.

Temu, który zaprasza nas do słuchania swojego słowa. Zechciejmy się spotkać z Tym, który przynosi zbawienie. Dziękujmy dziś za Słowo Boże, które Bóg do nas kieruje i za możliwość uczestniczenia w Eucharystii.

• We wtorek, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  • W czwartek, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  • W niedzielę, 24 stycznia – Niedziela Słowa Bożego

• Pod chórem do puszek można także składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Dziś także składka przeznaczona jest na cele charytatywne naszej diecezji. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • Biskup Bielsko Żywiecki zdecydował, że wizyta duszpasterska (kolęda) w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnym terminie. Nowy termin będzie podany, kiedy warunki epidemiologiczne na to pozwolą.
  • Dziś także Nieszpory o godz. 17:45
  • Od poniedziałku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to czas szczególnej modlitwy o jedność podzielonego chrześcijaństwa.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17:30.
  • W przyszłą niedzielę zgodnie z decyzją papieża Franciszka będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego, która ma nas jeszcze bardziej otworzyć na Boże Słowo w naszym życiu.
  • Na Mszy Świętej o godz. 11:45 będziemy gościć kapelę góralską, którą tworzyć będą grajkowie z różnych stron Beskidów. Zadbają o oprawę muzyczną a po Mszy Świętej zagrają krótki koncert.
  • Także w przyszłą niedzielę będziemy się solidaryzować z ofiarami trzęsienia ziemi na Chorwacji. W tym dniu zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji wszystkich poszkodowanych, a do puszek będzie można złożyć ofiarę materialną na ten cel. Zachęcamy do otwartości serca.
  • W miesiącu styczniu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o pokój na świecie.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Rudolf Łabas z żoną, córką Barbarą z rodzicami i braćmi
7:00 Rajcza † Jan Waliczek
18:00 Rajcza † Dominik Wolny, żona Rozalia, zmarli z rodziny
17:00 Rycerka D. † Józef i Franciszka Paciorek z rodzicami i teściami
Wtorek 6:30 Rajcza † Jan Wolny
7:00 Rajcza † Franciszek Włoch
18:00 Rajcza † Waleria Liszka w 30 rocz. śmierci z mężem Janem, synami Mieczysławem i Henrykiem z rodzicami
17:00 Rajcza D.
Środa 6:30 Rajcza † Jan Wolny
7:00 Rajcza † Mieczysław Łabas
18:00 Rajcza † Małgorzata Hutyra w 1 rocz. śmierci
Czwartek 6:30 Rajcza † Anna i Franciszek Lach
7:00 Rajcza † Jan Zawada
18:00 Rajcza O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii o światło Ducha Świętego – od Róży Kobiet zel. Krystyny
Piątek 6:30 Rajcza † Maria i Jan Kawa
7:00 Rajcza I – † Jan Waliczek
II – † Wiktoria Hutyra i Stanisław Hutyra
18:00 Rajcza O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Marcina w 18 rocz. urodzin i całej jego rodziny
Sobota 6:30 Rajcza † Maria i Jan Kawa
7:00 Rajcza I – † Halina Bobek
II – † Andrzej Trybka
18:00 Rajcza W 18 rocz. urodzin o zdrowie i bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Kai
Niedziela 7:00 Rajcza † Józef Rybarski z synem Piotrem i rodzicami Anną i Stanisławem
9:00 Rajcza † Michał Pieczarka z synem Janem
10:30 Rajcza O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Anny z okazji urodzin.
11:45 Rajcza † Wiktoria i Józef Nowak, córka Maria, zięciowie: Zbigniew i Tadeusz
18:00 Rajcza † Marianna Pawlus, Józef Pawlus, Kacper Opalony
8:00 Rajcza D. † Wojciech Janota z żoną Antoniną i synem Mieczysławem