Święto Chrztu Pańskiego – Ogłoszenia i Intencje

W dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po raz kolejny świętujemy przyjście na świat Syna Bożego. On jest posłanym przez Boga Zbawicielem, który mocą Ducha Świętego wyprowadza nas z niewoli grzechu.

Tego Ducha otrzymaliśmy po raz pierwszy w chwili przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego. Ten Duch posyła nas, abyśmy byli zwiastunami radości. Z wdzięcznością przyjmijmy i podejmijmy chrześcijańską służbę, pełniąc nasze codzienne zadania w mocy Ducha Bożego.

Dziękujmy dziś także za naszych rodziców, rodziców chrzestnych oraz kapłanów przez których otrzymaliśmy ten  pierwszy sakrament w życiu.

• W piątek, 15 stycznia – III piątek miesiąca. Oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu

• Dziś składka do kopert przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Pod chórem do puszek można także składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • Biskup Bielsko Żywiecki zdecydował, że wizyta duszpasterska (kolęda) w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnym terminie. Nowy termin będzie podany, kiedy warunki epidemiologiczne na to pozwolą.
  • Dziś także Nieszpory o godz. 17:45
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek o godzinie 11:00 odbędzie się Msza Święta w intencji Jubilatów przeżywających 50-lecie zawarcia Sakramentu Małżeństwa z całej naszej Gminy Rajcza. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17:30. Jest to także Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlimy się za wszystkich, którzy żyją z dala od swojej ojczyzny i swoich domów.
  • W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17:00 na Drogę Krzyżową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele charytatywne. Jest to także Dzień Judaizmu
  • Także w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Ambulans tym razem będzie zaparkowany na parkingu za Kościołem od godz. 9:00 do 13:00. Osoby czekające w kolejce będą mogły oczekiwać w salce parafialnej.
  • W miesiącu styczniu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o pokój na świecie.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stanisława Kotrys
18:00 Rajcza † Aleksandra Sury
17:00 Rycerka D.
Wtorek 6:30 Rajcza † Marianna Pawlik i Jakub Dunat
7:00 Rajcza † Jan Waliczek.
18:00 Rajcza † Mieczysław Łabas
17:00 Rajcza D. † Wiktoria i Michał Pytlarz z synem Ludwikiem
Środa 6:30 Rajcza † Stanisława Kotrys
18:00 Rajcza † Władysława Zawada, mąż Ludwik, synowie Andrzej i Stanisław
Czwartek 6:30 Rajcza † Stanisława Kotrys
7:00 Rajcza † Dominik Szczotka
11:00 Rajcza W intencji Jubilatów przeżywających złoty jubileusz Sakramentu Małżeństwa z Gminy Rajcza – o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
18:00 Rajcza O zdrowie i bł. Boże dla Rozalii Sury w 87 rocz. urodzin
Piątek 6:30 Rajcza † Jan Wolny
7:00 Rajcza W intencji Marka i Ireny Raczek o szczęśliwy powrót do zdrowia przez wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej
18:00 Rajcza † Zbigniew Soberko z matką Heleną
Sobota 6:30 Rajcza † Jan Waliczek.
7:00 Rajcza † Anna Hutyra w 26 rocz. śmierci, mąż Michał, córka i synowa
18:00 Rajcza † Henryk Rosseger w 14 rocz. śmierci
Niedziela 7:00 Rajcza † Franciszek Płoskonka, rodzice: Ludwik i Jadwiga, siostry: Wiktoria, Helena Krystyna, szwagrowie
9:00 Rajcza † Krystyna i Karol Sowiński oraz o zdrowie i błogosławieństwo dla męża