2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 2. niedziela po Narodzeniu Pańskim. Stając wokół ołtarza Chrystusowego dziękujemy za Słowo, które było na początku i o którym wyznajemy, że jest Bogiem. Dzięki składamy Ojcu w niebie, za Jego Syna, którego nam ofiarował.

Narodził się jako ludzkie Dziecko, abyśmy stali się dziećmi Bożymi, mieli poczucie bycia braćmi i siostrami wielkiej rodziny Bożej. Otwórzmy nasze umysły i serca na odwieczne Słowo Boże i uwielbiajmy Pana obecnego pośród nas.

• W środę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dzień modlitw w intencji misji.
  • W czwartek, 7 stycznia – I czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej.
  • W niedzielę, 10 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego

• Pod chórem do puszek można także składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • Dzięki ofiarom złożonym przy uroczystości I Komunii Świętej udało się dokonać renowacji jednego kielicha mszalnego oraz puszki do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Koszt renowacji to 2300 zł. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożone ofiary.
  • Dziś składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • Biskup Bielsko Żywiecki zdecydował, że wizyta duszpasterska (kolęda) w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnym terminie. Nowy termin będzie podany, kiedy warunki epidemiologiczne na to pozwolą.
  • W gazetce parafialnej znajduje się druga część statutu Parafialnej Rady do spraw Ekonomicznych. Zachęcamy do zapoznania się. W najbliższym czasie ten nowy organ zostanie powołany do życia przy naszej parafii.
  • Trwamy w okresie Bożego Narodzenia. Dziś także Nieszpory o godz. 17:45
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w porządku niedzielnym. Składa w tym dniu przeznaczona na cele misyjne. Na Mszy Świętej o godz. 9:00 tradycyjne poświęcenie wody, kadzidła i kredy; natomiast po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań
  • W tym dniu przypada także 7. rocznica święceń biskupich i ingresu do Katedry w Bielsku Białej naszego ordynariusza bpa Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza oraz całej diecezji.
  • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na wieczorną Mszę Świętą w sposób szczególny zapraszamy osoby modlące się za kapłanów – „Margaretki” – a także rodziny księży pochodzących z naszej parafii do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów oraz o dar nowych powołań do kapłaństwa z naszej parafii.
  • Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na pouczenie przedchrzcielne.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu Świętego dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Składka do kopert przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W miesiącu styczniu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o pokój na świecie.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym Nowym Roku wszystkim parafianom i gościom życzymy opieki Bożej i Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej, obfitości darów Bożych, wszelkich łask, zdrowia, nadziei w sercach na dobry rok – Szczęść Boże.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Henryk Celuch w 1 rocz. śmierci z żoną Jadwigą i wnuczką Weroniką
7:00 Rajcza † Tadeusz Żabnicki w 17 rocz śmierci, żona Maria
18:00 Rajcza † Karol Waligóra z żoną Rozalią i z synami: Władysławem i Tadeuszem, szwagrem Stanisławem
17:00 Rycerka D. † Józef Kręcichwost z żoną Marią, trzema synami i synową