21 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Przeżywamy dziś 21. Niedzielę Zwykłą. Spotkanie z Jezusem Eucharystycznym oraz Słowem Bożym jest najważniejszym punktem każdej niedzieli. W Ewangelii Pan Jezus pyta swoich Apostołów, kim dla nich jest.

To pytanie każdy z nas powinien sobie zadać. Kim dla mnie jest Jezus? Od tego pytania zależy nasza wiara i to w jaki sposób będziemy wiarę przeżywać w codzienności. Jaki mam obraz Boga? Niech refleksja nad tym pytaniem towarzyszy nam w całym nadchodzącym tygodniu.

W miesiącu sierpniu módlmy się także szczególnie za wszystkich ludzi uzależnionych.

• W poniedziałek, 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, Apostoła
  • W środę, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej
  • W czwartek, 27 sierpnia – wspomnienie Św. Moniki
  • W piątek, 28 sierpnia – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • W sobotę, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

• W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego księdza proboszcza – ks. Andrzeja Zawadę, który przybył do nas z parafii w Juszczynie. Witamy także nowego księdza wikariusza – ks. Adama Bożka, który ostatnie lata pracował na Ukrainie. Życzymy im wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz owocnej pracy w naszej parafii.
  • Dziś Nieszpory o godz. 17:45 a po nich wieczorna Msza Święta.
  • We wtorek po wieczornej Mszy Świętej o godz. 19:00 w Kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w terminie wrześniowym wraz z rodzicami.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy.
  • Za tydzień w niedzielę o godz. 11:45 zapraszamy na Mszy Świętą Dożynkową. Ze względu na sytuację związaną z COVID-19 części artystycznej w amfiteatrze przy Centrum Kultury i Sportu nie będzie.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniedziałek 7:00 Rajcza O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Księży Neoprezbiterów Damiana i Piotra oraz Księży pracujących w naszej parafii – od Róży Kobiet zel. Antoniny Strączek
18:00 Rajcza † Stefania Kąkol w 8 rocz. śmierci, mąż Józef, syn Andrzej, wnuk Marek
Wtorek 7:00 Rajcza † Władysława Wiercigroch
18:00 Rajcza † Ludwik i Maria Bryja, rodzice