Uroczystość Trójcy Świętej – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. Bóg objawia się jako Ojciec, będący naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w tajemnicy Syna, który stał się człowiekiem, abyśmy doświadczali Bożej miłości.

Objawia się także w osobie Ducha Świętego, aby nas doprowadzić do pełni prawdy. To On dodaje nam sił i odwagi, wzbudza w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy potrafili wyrazić nasze uwielbienie wobec Boga Trójjedynego.

• W poniedziałek, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej
  • W czwartek, 11 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • W sobotę, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana

• Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wskazaniami duszpasterskimi Naszego Ordynariusza z dnia 30 maja. Są na stronie diecezjalnej oraz naszej parafialnej.
  • Od dziś (7 czerwca) przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej. Dyspensa będzie obejmować tylko starszych, chorych i czujących silny lęk przed zarażeniem. Tyle te osoby są zwolnione z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.
  • Przeżywamy radość ze święceń kapłańskich naszych dwóch parafian – ks. Damiana Dadaka i ks. Piotra Bułki.
  • Prymicje ks. Piotra będziemy przeżywać za tydzień 14 czerwca o godz. 11:45. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich parafian.
  • W naszym Kościele nabożeństwa czerwcowe będą się odbywać po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do oddawania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zapraszamy do udziału i wrzucania próśb do skrzynki w tyle Kościoła.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:45 i 18:00. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30. W kaplicach Msze Święte o godz. 17:00.
  • Suma o godz. 9:00, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół Kościoła. Przez udział w procesji składamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Nie ma limitu osób na procesji. Należy jedynie mieć założoną maseczkę. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian.
  • Przez całą oktawę, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 i nabożeństwie do Serca Pana Jezusa, procesja eucharystyczna wokół Kościoła – serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach.
    W szczególności:

• w piątek mieszkańców Ujsół,
    • w sobotę mieszkańców Rycerki Dolnej.
  • W następnym tygodniu:
    • w poniedziałek mieszkańców Rajczy Dolnej, Stacji i osiedla Hulboje,
    • we wtorek mieszkańców Graberek, Pichutów, Białego Potoka, Butorów, Liszków, Nickuliny,
    • w środę mieszkańców Kuchejdów, Ryłków, Osiedla Kazimierzowskiego, Janotów i Centrum Rajczy.
  • W niedzielę procesja w ramach oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 9:00.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Piotr Pazdan
7:00 Rajcza † Maria i Wojciech Sury, rodzice
18:00 Rajcza O zdrowie, bł. Boże i opiekę Aniołów Stróżów dla wnuków
17:00 Rycerka D. Za Parafian