26 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś świętujemy 26 Niedzielę Zwykłą. Każdy nasz czyn ma konsekwencje. Często wydaje się nam, że nasze czyny mają tylko skutki w życiu doczesnym. Dzisiejsza Ewangelia pokazuje nam, że nasze czyny mają także skutki sięgające poza granicę śmierci – w życie wieczne.

Przypowieść o Bogaczu i Łazarzu idealnie obrazuje jaki los spotyka złych – tych którzy nie dostrzegają biedy drugiego człowieka i są pochłonięci przez własny egoizm – oraz dobrych, którzy często modlą się i proszą tylko o kromkę chleba i mały, drobny gest dobroci.  Źli trafiają do Otchłani piekła, dobrzy natomiast na łono Abrahama, czyli do Raju.

Prośmy dziś o świadomość życia po śmierci i radość życia wiecznego dla nas i naszych bliskich.

• W poniedziałek, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • We wtorek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • W środę, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • W piątek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu
  • W sobotę, 5 października – wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy

• Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta.
  • We wtorek w Rajczy Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.
  • Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym sanktuarium odprawiać będziemy o godzinie 17:30, a po nich Msza święta – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tych którzy nie mogą przyjść do świątyni zachęcamy do indywidualnej modlitwy różańcowej lub w domu w gronie rodziny.
  • W środę szóste nabożeństwo fatimskie w tym roku. Tradycyjna pielgrzymka górali Żywieckich do Matki Bożej Kazimierzowskiej. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza Święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej
  • W czwartek – I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta – wieczorem od godz. 17:00. W trakcie Adoracji nabożeństwo różańcowe (godz. 17:30) i możliwość Spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  • W czwartek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o godz. 16:00 Spowiedź przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.
  • W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy świętych, po południu od godz. 17:00, a o godz. 17:30 różaniec i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a następnie Msza święta.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • Także w piątek po Mszy Świętej w Kościele spotkanie rodziców młodzieży Szkół Średnich przygotowujących się do bierzmowania.
  • W sobotę, I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny. W czasie wieczornego nabożeństwa różańcowego – zmianka różańcowa.
  • Przed południem nawiedzimy chorych w domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać do piątku w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy. Wieczorem o godz. 18:00 spotkanie Grupy AA.
  • Od wtorku do soboty w godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Michał Golec
7:00 Rajcza † Michał i Anna Piątek; Jakub i Anna Marszałek
18:00 Rajcza † Józef Jaszczurowski w rocz. śmierci, żona Stanisława, syn Edward
17:00 Rycerka D. † Wojciech i Maria Bogdał, syn Wiesław