22 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 22 Niedziela Zwykła. Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, która jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego. Jezus Chrystus jest obecny wśród nas. To prawdziwe szczęście, że możemy stać bezpośrednio przed Panem – oddawać mu cześć, adorować Go, składać mu prośmy i podziękowania.

Doceniajmy każdą chwilą spędzoną w Kościele, doceniajmy tą wielką łaskę słuchania Słowa Bożego, doceniajmy tą zbawienną dla nas obecność kapłana w naszej wspólnocie. Dziś w sposób szczególny prośmy w intencji wszystkich ofiar II wojny światowej w 80. rocznicę wybuchu tej największej wojny w dziejach ludzkości.

• We wtorek, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W czwartek, 5 września – I czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele
  • W piątek, 6 września – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  • W sobotę, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

• Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu wracamy do tradycyjnego porządku Mszy Świętych – rano o godz. 6:30 i 7:00, wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę i w kaplicach Msze Święte według stałego porządku.
  • W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny. O godz. 8:15 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej. Serdecznie zapraszamy na Msze Świętą dzieci i młodzież , rodziców i nauczycieli – wszystkim życzymy wszelkiego dobra i błogosławieństwa Bożego.
  • W Rycerce Dolnej o godz. 8:00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • We wtorek w Rajczy Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie młodzieży ze Szkół Średnich która przygotowuje się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  • W środę piąte Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Cykl kazań w tym roku z racji przypadającej rocznicy 350-lecia podarowania obrazu Matki Bożej do Rajczy głosi ks. Tomasz Chrzan – historyk. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
    • Litania Loretańska
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    • Różaniec (18:30)
    • Msza święta (19:30)
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej Msze Święte o godz. 17:00. Wcześniej od godz. 16:00 Spowiedź z racji I czwartku i I piątku miesiąca.
  • Po Mszy Świętej przygotowanie chrzcielne w salce parafialnej.
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca rano spowiedź podczas Mszy Świętych, po południu od godz. 17:00, a o godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Bożego.
  • W sobotę przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie do piątku.
  • W sobotę wieczorem o godz. 17:15 z racji I soboty miesiąca różaniec i zmianka różańcowa.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu chrztu dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej przynosząc odpowiednie dokumenty.
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych wyjątkowo o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Jagoda Bochenek
7:00 Rajcza † Maria i Franciszek Salachna, córka Jadwiga
8:00 Rajcza O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników szkoły w nowym roku szkolnym
8:15 Rycerka D. O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników szkoły w nowym roku szkolnym