I Niedziela Adwentu – Ogłoszenia i Intencje

Rozpoczynamy dziś adwentowy czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. Przygotujcie drogę Panu ­– usłyszymy w dzisiejszej Liturgii Słowa. On przybędzie do nas nie tylko w tajemnicy swego wcielenia, ale także w dniu Paruzji – na końcu czasów.

Jesteśmy zaproszeni, aby poprzez modlitwę i zachowanie postawy czujności przygotowywać się na przybycie Boga, który ciągle do nas przychodzi.

Dziś także początek nowego roku liturgicznego. Od jutra rozpoczynamy roraty, a więc tradycyjne Msze ku czci Matki Bożej w okresie Adwentu.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 3 grudnia – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  • We wtorek, 4 grudnia – Wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Modlitwą otaczamy górników a także ludzi ciężkie pracy.
  • W czwartek, 6 grudnia – Wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa. I czwartek miesiąca.
  • W piątek, 7 grudnia – Wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. I piątek miesiąca
  • W sobotę, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

• Dziś rozpoczynamy okres radosnego i modlitewnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa. Ten czas oczekiwania ma być okresem nieustannej przemiany naszego życia. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny.
  • Dziś o godz. 16:45 Nieszpory, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • W naszej parafii przeżywamy dziś drugi dzień wizytacji kanonicznej ks. bpa Romana Pindla.
  • Roraty od poniedziałku codziennie o godz. 7:00 – serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich w szczególności dzieci, dla których przygotowaliśmy wyklejankę adwentową i nagrody które można zdobyć w konkursach.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o 15:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta – od godz. 16:00. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
  • W czwartek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o godz. 15:00 Spowiedź przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16:00 Msza Święta.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie przedchrzcielne.
  • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy świętych, po południu od godz. 16:00. O godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej
  • W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. W kaplicach Msze Święte w porządku niedzielnym.
  • O godz. 11:00 Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Dziekan Krzysztof Żak i udzieli ministrantom naszego dekanatu błogosławieństwa do posługi lektora.
  • Podczas wieczornej Mszy świętej poświęcenie i nałożenie medalików dzieciom z klas III przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 17:00 i w niedzielę na Mszy świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu Świętego dzieciom które prosimy odpowiednio wcześniej zgłaszać w kancelarii parafialnej.
  • W sobotę o 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Małgorzata i Alojzy Łajczak
7:00 Rajcza Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej w 92 rocz. urodzin Marianny Pieczarki
17:00 Rajcza † Ludwik Wiercigroch, rodzice i teściowie
16:00 Rycerka D. † Ksiądz prałat Zbigniew Guszkiewicz w 11 rocz. śmierci
Wtorek 6:30 Rajcza † Eleonora i Jan Smykal; Stanisława i Józef Wydra; Leon i Józef Smykal
7:00 Rajcza † Piotr i Genowefa Hulbój
17:00 Rajcza † Anna i Władysław Jędrzkiewicz
16:00 Rajcza D. † Józef Machała, rodzice
Środa 6:30 Rajcza † Rudolf Drożdż
7:00 Rajcza † Franciszek i Wiktoria Hutyra
17:00 Rajcza † Barbara i Stefania Juraszek
Czwartek 6:30 Rajcza † Karolina i Wincenty Grygny, dzieci: Jan, Stanisław, Anna
7:00 Rajcza I – † Maria i Dominik Paciorek
II – † Józef Hulbój, rodzice Jan i Ludwika, ciocia Wiktoria
17:00 Rajcza † Czesław Urbaś, córka Teresa, syn Marek, rodzice, teściowie
16:00 Rajcza D. Za parafian
16:00 Rycerka D. Za parafian
Piątek 6:30 Rajcza † Andrzej Pawlus, rodzice, teściowie
7:00 Rajcza I – † Zofia Dziedzic, zmarli z rodziny
II – † Stanisława i Mieczysław Bułka, rodzice
17:00 Rajcza O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet i ich rodzin z Rycerki Dolnej
Sobota 7:00 Rajcza † Barbara Ryłko
9:00 Rajcza † Irmina Ferdzyn
11:00 Rajcza I – Za Parafian
II – W intencji nowo ustanowionych lektorów, ich rodzin – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
17:00 Rajcza † Leon i Bronisława Stasik, córka Barbara; Maria i Jan Krzepina
8:00 Rajcza D. † Stanisław i Matylda Kocoń, syn Czesław, synowa Helena
9:30 Rycerka D. † Helena i Władysław Biernat; Helena i Antoni Matuszewscy, syn Stanisław
11:00 Nickulina Za Parafian