Narodowe Święto Niepodległości – Ogłoszenia i Intencje

Dziś obchodzimy w Kościele 32 Niedzielę Zwykłą. Jednak dla Polaków dziś przypada szczególna rocznica. Świętujemy setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Dlatego niech w naszych modlitwach nie zabraknie intencji za Ojczyznę, za wszystkich rządzących, ale przede wszystkim za tych wszystkich, dzięki którym wolność stała się faktem.

W naszych refleksjach niech towarzyszą nam także słowa wielkich Polaków i patriotów – kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II, którzy niejednokrotnie podkreślali, że prawdziwa wolność zaczyna się we wnętrzu człowieka. Wolność trzeba nieustannie zdobywać.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. Jest to dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
  • We wtorek, 13 listopada – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • W piątek, 16 listopada – Uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej. W naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa.
  • W sobotę, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

• Obchodzimy dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 10:30 Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 16:30 Nieszpory a po nich Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godzinie 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godzinie 16:00. Od godz. 15:00 Spowiedź przed uroczystością odpustową.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów.
  • W środę spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 15:30.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. W czasie Adoracji możliwość Spowiedzi przed uroczystością odpustową.
  • W piątek Uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia w Jej obrazie Kazimierzowski, uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 oraz 17:00.
  • Jest to III piątek miesiąca Dzień Modlitw do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16:00 w kościele Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie Msza Święta wieczorna a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W piątek w Kościele po wieczornej Mszy Świętej spotkanie rodziców klas III Gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.
  • W sobotę o 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00
  • W niedzielę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy – z tej racji Msza święta odpustowa ku jej czci w kaplicy w Rajczy Dolnej o godzinie 8:00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Eugenia i Jan Tabacarz; Genowefa i Stanisław Stolarscy
7:00 Rajcza † Stanisław Hulbój
17:00 Rajcza † Andrzej Lach
16:00 Rycerka D. † Jan Sadłek, rodzice