18 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Obchodzimy 18 Niedzielę Zwykłą. Jezus po cudownym rozmnożeniu chleba, które słyszeliśmy w Ewangelii tydzień temu – dziś tłumaczy zebranym, że prawdziwym pokarmem duchowym jest wiara i pełnienie woli Bożej.

Człowiek łatwo zamyka się tylko w doczesności. Symbolem tego jest nasycenie codziennym chlebem. Tak też myśleli Żydzi. Dla nich ideałem był Mojżesz dający chleb z nieba aż do pełnego nasycenia na pustyni. Jezus zmienia to myślenie. Dla wierzącego podstawowym głodem jest głód duchowy a podstawowym pragnieniem powinno być zbawienie i życie wieczne.

• W poniedziałek, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego
  • W środę, 8 sierpnia – Wspomnienie Św. Dominika, prezbitera
  • W czwartek, 9 sierpnia – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy
  • W piątek, 10 sierpnia – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • W sobotę, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych wakacyjny – rano Msza Święta o 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. Spowiedź przed uroczystością odpustową w naszej parafii.
  • W czwartek po wieczornej Mszy Świętej przygotowanie przedchrzcielne w salce parafialnej.
  • W piątek uroczystość odpustowa w naszej parafii, ku czci świętego Wawrzyńca diakona i męczennika. Msze Święte z kazaniami w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. W tym dniu z racji odpustu nie obowiązuje w naszej parafii post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 10:30 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu dzieciom, które odpowiednio wcześniej zapisujemy w kancelarii parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę główna Uroczystość Odpustowa ku czci świętego Wawrzyńca. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11:45. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości: poczty sztandarowe, niosących figury i feretrony, dzieci sypiące kwiaty, by wypadała ona jak najpiękniej.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Wawrzyniec i Aniela Zoń, syn Stanisław
18:00 Rajcza † Anna Wolna w 16 rocz. śmierci, mąż Ludwik, siostra Maria, syn Jan
17:00 Rycerka D. † Anna Nowak
Wtorek 7:00 Rajcza † Józef Trzopek
18:00 Rajcza † Dominik i Rozalia Wolny, syn Kazimierz, zięć Stanisław, Jan, wnuk Paweł
17:00 Rajcza D. Za parafian
Środa 7:00 Rajcza † Roman Kocoń
18:00 Rajcza W 20 rocz. ślubu Moniki i Sylwestra
Czwartek 7:00 Rajcza † Genowefa i Piotr Hulbój
18:00 Rajcza † Michał i Ewa Ryłko
Piątek 7:00 Rajcza † Ludwik i Julia Kubas
9:00 Rajcza † Anna Lach w 2 rocz. śmierci, rodzice Rozalia i Franciszek, zięć Franciszek z rodzicami i teściami, Elżbieta Lach, rodzice
11:00 Rajcza † Wawrzyniec i Aniela Zoń, syn Stanisław
18:00 Rajcza † Stefania i Stanisław Pustelnik, Ilona Żmij, Benedykt Nitecki
Sobota 7:00 Rajcza † Władysława Bura, syn Grzegorz, rodzice
18:00 Rajcza W 15 rocz. ślubu Doroty i Sławomira
Niedziela 7:00 Rajcza † Rozalia i Kazimierz Łasut w 25 rocz. śmierci, rodzice.
9:00 Rajcza † Joanna Ciurla, rodzice Ludwika i Michał
10:30 Rajcza † Wawrzyniec i Maria Kukuczka, zmarli z rodziny.
11:45 Rajcza Dziękczynna z okazji urodzin Jacka z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
18:00 Rajcza † Anna i Władysław Jędrzkiewicz
8:00 Rajcza D. W intencji członkiń i ich rodzin Róży Kobiet zelatorki Langer
9:30 Rycerka D. † Stanisława Hubka w 15 rocz. śmierci, rodzice Franciszek i Karolina, teściowie Władysław i Helena Biernat