11 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 11 Niedziela Zwykła. Pan Jezus w czasie swojego nauczania niejednokrotnie używał przykładów ze świata przyrody. Dziś usłyszeliśmy przypowieść o ziarnku gorczycy, które mimo iż najmniejsze ze wszystkich nasion, potrafi wydawać wspaniałe i potężne owoce.

Tak też i w naszym życiu. To co małe i niewidoczne może wydawać piękne i potężne owoce w postaci naszego chrześcijańskiego świadectwa. Bądźmy więc ludźmi otwartymi na działanie Bożej łaski.

• W środę, 20 czerwca – Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  • W czwartek, 21 czerwca – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • W niedzielę, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

• Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu Nabożeństwa Czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Czerwcowym w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • We wtorek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Czerwcowym w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań. Po Mszy spotkanie rodziców klas II gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. W czasie Adoracji możliwość Spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie młodzieży klas II przygotowującej się do bierzmowania.
  • W piątek o godzinie 8:15 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły
  • Podstawowej i Gimnazjum. Zapraszamy także rodziców, wychowawców i nauczycieli. Wieczorem zapraszamy młodzież klas średnich, aby podziękować za miniony rok szkolny i katechetyczny.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30. Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stefania i Ludwik Abram, synowie Stanisław i Mieczysław
7:00 Rajcza † Mieczysław Sporek, rodzice
18:00 Rajcza † Robert Temel
17:00 Rycerka D. † Helena i Marian Bryja, rodzice Franciszek i Antonina Stańco