9 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 9 Niedziela Zwykła. W myśl prawodawstwa cywilnego, kierującego się względami ekonomicznymi, niedziela bywa traktowana jako ostatni dzień tygodnia. Takie rozumowanie jest jednak sprzeczne z naturą Dnia Pańskiego.

Niedziela jako pamiątka Chrystusowego zmartwychwstania jest pierwszym dniem tygodnia. To czas rozpoczęcia wszystkiego na nowo. Uczestnicząc w liturgii spotykamy Chrystusa i dziękujemy za Jego obecność w znakach Eucharystii oraz w Jego Słowie.

Dziś także w Polsce obchodzimy Dzień Dziękczynienia a ofiarą do puszek wspieramy dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

• W czwartek, 7 czerwca – I czwartek miesiąca
  • W piątek, 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa
  • W sobotę, 9 czerwca – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

• Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00. Dziś ofiarą do puszek wspieramy dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • W tygodniu Nabożeństwa Czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy. Do czwartku także po wieczornej Mszy Świętej procesja eucharystyczna w ramach Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy do uczestnictwa, zwłaszcza wyznaczone rejony do wspólnej modlitwy i podjęcia posług w czasie procesji.
  • W poniedziałek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Czerwcowym w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • We wtorek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Czerwcowym w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek po wieczornej Mszy Świętej – spotkanie lektorów.
  • W środę drugie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej,
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • O godz. 16:30 Msza święta odpustowa ku czci Serca Bożego w Sanatorium.
  • O godz. 18:00 Msza święta w Sanktuarium, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  • W sobotę na Mszy świętej o godzinie 18:00 i w niedzielę na Mszy świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu chrztu dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej przynosząc odpowiednie dokumenty: akt urodzenia i zaświadczenia dla chrzestnych spoza parafii.
  • Przygotowanie przed chrztem w piątek (wyjątkowo) po wieczornej Mszy świętej w salce parafialnej.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30. Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę składka do kopert na potrzeby naszej parafii.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Intencje Mszalne:
Poniedziałek 6:30 Rajcza O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla członkiń Róży Kobiet zelatorki Anny
7:00 Rajcza † Maria Bryś
18:00 Rajcza † Jan Kocoń, rodzice Helena i Kazimierz
17:00 Rycerka D. † Kazimierz Proszek w 49 rocz. śmierci, rodzice i teściowie, wnuczka Barbara
Wtorek 6:30 Rajcza † Stanisław Hulbój
7:00 Rajcza † Ignacy Pindel w 1 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Krystyna Hulbój w 14 rocz. śmierci
17:00 Rajcza D. Za Parafian
Środa 6:30 Rajcza † Stanisława Paciorek
7:00 Rajcza Za Kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii i obecnych
19:30 Rajcza I – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Kapłanów pochodzących i pracujących w naszej parafii – od Róży Kobiet od Hulboja