Uroczystość Najświętszej Trójcy – Ogłoszenia i Intencje

Chrześcijanie wyznają wiarę w Boga, który jest jeden, ale w trzech osobach. Bóg jest wspólnotą osób – Ojca Syna i Ducha Świętego. Tą wielką tajemnicę wiary świętujemy dziś w liturgii.

Nie jesteśmy jej w stanie pojąć rozumowo, ale poprzez praktykę życia jesteśmy w stanie, dzięki łasce, wejść w środek miłości Trójcy.Niech udział w sakramentach, które zawsze są sprawowane w imię Trójcy Świętej będzie wejściem w świat miłości Boga i zachętą do wiernego naśladowania tej miłości w życiu codziennym.

• We wtorek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • W środę, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji a także kaplicy w Rajczy Dolnej
  • W czwartek, 31 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
  • W piątek, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Przypada także I piątek miesiąca
  • W sobotę, 2 czerwca – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP

• Dzisiaj Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00. Dziś także kończymy czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
  • W tygodniu Nabożeństwa Majowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe.
  • W poniedziałek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Majowym w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 Spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • We wtorek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Majowym w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 Spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
  • W środę o 16:30 spotkanie ministrantów i lektorów w Kościele. Próba przed Uroczystością Bożego Ciała.
  • W środę we wspomnienie Świętego Jana Sarkandra odpust w kaplicy w Rajczy Dolnej. Zapraszamy do uczestnictwa.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:45 i 18:00. W kaplicach Msza Święta o godz. 17:00. Adoracja wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. A ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe o godzinie 17:30.
  • Suma o godz. 9:00, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy – prosimy o ich przygotowanie w tradycyjnych miejscach. Procesja pójdzie od kościoła ulicą Ujsolską, Polną, Górską, przez Rynek do Kościoła. Przez udział w procesji składamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy Świętej i procesji władze samorządowe, poczty sztandarowe, kombatantów, strażaków których prosimy o utrzymanie porządku w czasie procesji, wszystkich posiadających stroje regionalne, chór parafialny, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, ministrantów, lektorów, dzieci do sypania kwiatów – rodziców prosimy o ich przygotowanie.
  • Prosimy o niesienie figur i feretronów:
    • Matki Bożej Kazimierzowskiej – strażaków z Rajczy,
    • Matki Bożej Fatimskiej – strażaków z Rycerki Dolnej,
    • Matki Bożej Częstochowskiej – mieszkańców Ujsół,
    • Figury Serce Jezusowego – mieszkańców z Rycerki Dolnej,
    • Figury Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – mieszkańców Rajczy Dolnej.
  • Przez całą oktawę, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 i nabożeństwie do Serca Pana Jezusa, procesja eucharystyczna wokół Kościoła – serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach. W szczególności:
    • w piątek mieszkańców Ujsół,
    • w sobotę mieszkańców Rycerki Dolnej.
      W następnym tygodniu:
    • w poniedziałek mieszkańców Rajczy Dolnej, Stacji i osiedla Hulboje,
    • we wtorek mieszkańców Graberek, Pichutów, Białego Potoka, Butorów, Liszków, Nickuliny,
    • w środę mieszkańców Kuchejdów, Ryłków, Osiedla Kazimierzowskiego, Janotów i Centrum Rajczy.
  • W piątek, I piątek miesiąca – rano spowiedź podczas Mszy Świętych, a po południu od godz. 17:00.
  • W sobotę, I sobota miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Przed południem nawiedzimy chorych z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać do czwartku w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30. Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W niedzielę procesja w ramach oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 9:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Eugeniusz Ciepły
7:00 Rajcza † Bronisław Roseger w 18 rocz. śmierci, syn Henryk
18:00 Rajcza † Genowefa Dębska w 6 rocz. śmierci, mąż Henryk, rodzice Barbara i Bronisław Gaweł
17:00 Rycerka D. † Za dusze w czyśćcu cierpiące i zmarłe siostry Róży Kobiet zelatorki Wolnej