6 Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia i Intencje

“Trwajcie w miłości mojej” to wezwanie Jezusa skierowane do uczniów. Każdy chrześcijanin ma czerpać ze źródła miłości, którym jest Serce Boże i tą miłością żyć na co dzień.

Miłość Boga, którą będziemy pielęgnować w naszych rodzinach, naszych domach, naszych wspólnotach sprawi, że będziemy żyli w nieustannej radości oraz szczęściu. W ten sposób staniemy się także prawdziwymi przyjaciółmi naszego Pana.

• W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje
  • We wtorek, 8 maja – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. W Bazylice Hałcnowskiej biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Pamiętamy o nich w modlitwie.

• Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30, a o 18:00 Msza Święta wieczorna.
  • W tygodniu Nabożeństwa Majowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek, wtorek, środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. Procesja błagalna w te dni z Litanią do Wszystkich Świętych i modlitwami o urodzaje, wokół kościoła o godz. 17:30.
  • W poniedziałek o godz. 11:00 w naszym Sanktuarium Mszę Świętą będzie sprawował ks. biskup Piotr Greger wraz z kapłanami z rocznika 1989. Zapraszamy chętnych parafian do uczestnictwa.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej Msza Święta i Nabożeństwo Majowe o godz. 17:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • We wtorek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • Spotkanie lektorów we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
  • W środę o 16:45 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w salce parafialnej.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek o godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18:00 Msza święta i Nabożeństwo Majowe.
  • Po wieczornej Mszy Świętej przygotowanie przedchrzcielne w salce parafialnej.
  • Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Duch Świętego.
  • W sobotę od godz. 10:00 do godz. 12:00 spowiedź dla dzieci z klas III, rodziców i krewnych przed uroczystością I Komunii świętej. Próby w tym tygodniu dla dzieci będą w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 15:00. W przypadku pogrzebu godzina może ulec zmianie.
  • W sobotę na Mszy świętej o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu Świętego dzieciom, które odpowiedni wcześniej zgłaszamy w kancelarii parafialnej.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30. Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W sobotę 12 maja przypada rocznica męczeńskiej śmierci księdza Michała Rapacza, który tu w naszej parafii pracował – modlimy się o Jego rychłą beatyfikacje.
  • W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy świętej o godz. 9:00:
    • Dzieci gromadzą się przed kapliczką Matki Bożej koło kościoła o godz. 8:30
    • O godz. 8:45 błogosławieństwo rodziców i procesja do kościoła
    • O godz. 15:30 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci, które przyjęły I Komunię wraz z oddaniem się w opiekę Matce Bożej.
  • W przyszłą niedzielę składka do kopert na potrzeby naszej parafii na prace, które zostały wykonane oraz obecnie prowadzone.
  • Z radością informujemy, że 3 maja nasi parafianie po czterech dniach pielgrzymowania dotarli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Grupa z Rajczy liczyła blisko 30 osób w tym większość stanowiła młodzież gimnazjalna. Do Łagiewnik dotarła także grupa rowerowa. Dziękujemy im za zaangażowanie, świadectwo wiary i modlitwę w intencji parafii.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stanisław Juraszek w 15 rocz. śmierci, żona Janina, rodzice
7:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Antoniny Strączek i całej rodziny
18:00 Rajcza † Stanisław Kubica
17:00 Rycerka D. W 1 rocznicę urodzin Bartusia