3 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna – Ogłoszenia i Intencje

3 Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Biblijna. Zmartwychwstały Pan sam wyjaśnia swoim uczniom znaczenie Pisma, a w dzisiejszej Ewangelii oświeca uczniów, aby rozumieli Pisma, rozumieli ich sens.

W ten sposób pragnie, aby każdy wierzący czytał Pismo i w nie się wgłębiał poprzez rozmyślanie i medytacje. W każdej Eucharystii jesteśmy zaproszeni do stołu Słowa Bożego, abyśmy je słuchali i przez to umocnili swoją wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.

• W piątek, 20 kwietnia – Trzeci piątek miesiąca, dzień modlitw do Miłosierdzia Bożego.

• Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy tydzień biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i życia nim każdego dnia. Dziś nieszpory o godzinie 17:45, a o 18:00 Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej Msza Święta o godz. 17:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o 16:45 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w salce parafialnej.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek od 17:00 do 18:00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na poświęcenie i rozdanie książeczek pierwszokomunijnych.
  • W piątek III miesiąca czcimy Miłosierdzie Boże. O godzinie 17:30 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W piątek dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przychodzą do Kościoła po zajęciach na godz. 9:30.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30. Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • Przyszła niedziela jest obchodzona jak Niedziela Dorego Pasterza. Dzień modlitw o nowe powołania do służby Bożej. W tym dniu pragniemy polecać także naszych kleryków – Damiana i Piotra, którzy w Seminarium Krakowskim przygotowują się do przyjęcia sakramentu kapłaństwa.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Barbara Rus, rodzice Zofia i Rudolf
7:00 Rajcza † Andrzej Stanisław Zawada
18:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet z Ujsół oraz ich rodzin
17:00 Rycerka D. Dziękczynna za 30 lat małżeństwa Bernadety i Bogusława z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej