2 Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 2 Niedziela Wielkiego Postu. Poprzez scenę Przemienienia Jezus ukazuje swoją chwałę, która w pełni objawi się w poranek wielkanocny. Pielgrzymujemy w tym czasie postu przez krzyż do pustego grobu naszego Zbawiciela.

Nasza chrześcijańska droga zawsze prowadzi przez krzyż. Prośmy dziś, abyśmy nigdy nie zapominali o krzyżu, abyśmy wgłębiali się w Męka Chrystusa, aby w przyszłości oglądać Jego chwałę w niebie.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W czwartek, 1 marca – Pierwszy Czwartek Miesiąca
  • W piątek, 2 marca – Pierwszy Piątek Miesiąca
  • W sobotę, 3 marca – Pierwsza Sobota Miesiąca

• Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 16:00. O godz. 17:00 wieczorna Msza Święta. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. W tym roku na Gorzkich Żalach będziemy zagłębiać się w postać bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika obozu Dachau. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Wieczorem na wieczorną Mszę Św. zapraszamy młodzież klas III gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania.
  • W środę spotkanie ministrantów w salce parafialnej o godz. 15:45.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek od godz. 15:00 w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca, a o godz. 16:00 Msza Święta.
  • W czwartek w Sanktuarium od godz. 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  • W piątek Spowiedź rano w czasie Mszy Świętych oraz wieczorem od godz. 16:00.
  • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i wieczorem o godz. 19:00.
  • W piątek w Rajczy Dolnej i w Rycerce Dolnej Droga Krzyżowa o godz. 15:30 i potem Msza Święta o godz. 16:00.
  • W sobotę o godz. 11:00 ksiądz biskup Tadeusz Rakoczy udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klas 3 gimnazjum. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko rodziny kandydatów, ale także wszystkich parafian.
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30 oraz spotkanie grupy AA o godz. 18:00.
  • W sobotę o 16:15 zmianka różańcowa.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci Świętego Kazimierza, królewicza. Zachęcamy do zyskania w tym dniu odpustu zupełnego i ofiarowania go w intencje własnej lub kogoś zmarłego. W tym dniu pamiętajmy także o szczególnej modlitwie w intencji naszej parafii.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Aniela i Jan Bednarz
7:00 Rajcza † Władysław Dąbrowski, rodzice
17:00 Rajcza † Władysława i Ludwik Zawada
16:00 Rycerka D. † Zofia Wrężel