2 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś w kalendarzu liturgicznym obchodzimy 2 Niedzielę Zwykłą. Chodźcie a zobaczycie – to zachęta Jezusa do swoich uczniów a zarazem do każdego z nas.

Każdy z nas pragnie poczucia bezpieczeństwa, oparcia, sensu i celu w swoim życiu. To wszystko znajdujemy w spotkaniu z osobą Jezusa Chrystusa. Zatem śpieszmy ku Temu, który zaprasza do słuchania Słowa Bożego i pragnie nas prowadzić po drogach codzienności. W Kościele obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pomódlmy się za naszych rodaków przebywających za granicą.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W środę, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego, opata
  • W piątek 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

• Dziś Nieszpory o godz. 16:45 a po niech Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek dzień modlitw do świętego Jana Pawła II, o błogosławieństwo Boże dla papieża Franciszka, za Ojczyznę i Rodzinę Radia Maryja. Różaniec w tej intencji o godzinie 16:30. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie młodzieży klas III przygotowującej się do bierzmowania.
  • Ministrantów i chłopców chętnych do służenia przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 15:45.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Od czwartku 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W piątek przypada III piątek miesiąca. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 16.30 Droga Krzyżowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.
  • W sobotę o godz. 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza W 40 rocznicę ślubu Marii i Kazimierza
7:00 Rajcza † Aniela i Władysław Kulig
17:00 Rajcza † Henryk Roseger, ojciec Bronisław w 12 rocz. śmierci
16:00 Rycerka D. † Tadeusz Sokoliński
Wtorek 6:30 Rajcza † Jan Ciborowski w 12 rocz. śmierci, żona Teresa
7:00 Rajcza † Karolina i Franciszek Włoch, rodzina, Franciszek Klimas, rodzice, rodzina, Wiktoria i Ludwik Tomala
17:00 Rajcza I – † Bronisław Szumlas w rocz. śmierci, żona Maria, zięć Krzysztof
II – W intencji Radia Maryja
16:00 Rajcza D. † Anastazja i Józef Stańco, Wiktoria Kąkol
Środa 6:30 Rajcza † Anna Wolna
7:00 Rajcza † Andrzej Sadłek, rodzice, wnuk Filip
17:00 Rajcza † Henryk Szatanik, syn Zdzisław, rodzice
Czwartek 6:30 Rajcza † Rudolf i Zofia Łabas, córka Barbara, rodzice Paulina i Tomasz, bracia
7:00 Rajcza I – † Stefania i Ludwik Abram, syn Stanisław
II – † Marta i Wilhelm Musioł
17:00 Rajcza † Dominik i Rozalia Wolny, syn Kazimierz, zięć Stanisław i Jan
Piątek 6:30 Rajcza † Waleria i Jan Liszka w 27 rocz. śmierci, synowie Henryk i Mieczysław
7:00 Rajcza I – † Bogumiła Hulbój
II – Dziękczynna za otrzymane łaski od Róży Kobiet zelatorki Anny z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
17:00 Rajcza † Mieczysław Abram, rodzice, teściowie
Sobota 6:30 Rajcza † Bronisława Pytlarz
7:00 Rajcza I – † Elżbieta Kocoń
II – O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla rodziny Mika
17:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Wiesława w 80 rocznicę urodzin i córki Małgorzaty w 40 rocznicę urodzin
Niedziela 7:00 Rajcza † Maria i Józef Zając, synowie Jan i Tadeusz, synowe Helena i Danuta
9:00 Rajcza † Zofia Orawiec w 2 rocz. śmierci, mąż Józef, siostra Helena, rodzice Karolina i Michał.
10:30 Rajcza Dziękczynna za dar koronacji od Róży Kobiet Ze Stacji
11:45 Rajcza † Jan Szatanik w 1 rocz. śmierci