Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada liturgiczne Święto Świętej Rodziny – Maryi, Jezusa i Józefa. W gronie najbliższych celebrujemy świąteczne zwyczaje i tradycje. Syn boży również wzrastał we wspólnocie rodzinnej.

Ufając, że nasz Pan zasiada z nami do stołu Eucharystii, uwielbiajmy Go i dziękujmy za Jego obecność w kończącym się roku kalendarzowym.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dzień modlitw o pokój na świecie.
  • We wtorek, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  • W sobotę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dzień modlitw i pomocy dla misji.

• O godzinie 16.00 uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, dziękczynieniem za Stary Rok, przeproszeniem za popełnione grzechy, z prośbą o wszelkie dobra w Nowym Roku. W czasie Nieszporów podsumowanie minionego roku – serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  • Po Nieszporach Msza święta dziękczynna w intencji całej parafii, dobrodziejów, ofiarodawców.
  • W poniedziałek i sobotę Msze Święte z racji Uroczystości w porządku niedzielnym. Podobnie w kaplicach.
  • We wtorek Msza święta w Rajczy Dolnej o godzinie 16:00.
  • Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17:30 spotkanie lektorów.
  • Ministrantów i chłopców chętnych do służenia przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 15:45.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek przypada I czwartek miesiąca – w kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej Spowiedź od godz. 15:00 potem Msze Święte. W Sanktuarium Godzina Święta od godz. 16:00 i w tym czasie Spowiedź.
  • W piątek – I piątek miesiąca spowiedź rano podczas Mszy świętych. Po południu od godziny 16.00. O 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy Świętej o godzinie 9:00 poświęcenie wody, kredy i kadzidła. W tym dniu także tradycyjny Orszak Trzech Króli, który wyruszy spod GOKu o 11:30.
  • Od godziny 13:00 istnieje możliwość nawiedzenia chorych w domach ze spowiedzią i komunią świętą. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie do piątku.
  • W sobotę przypada 4 rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry w Bielsku bpa Romana Pindla, naszego biskupa diecezjalnego. Otoczmy go w tym dniu serdeczną modlitwą.
  • W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Ksiądz Stefan Ryłko
9:00 Rajcza † Mieczysława i Tadeusz Wiejacha
10:30 Rajcza † Maria i Dominik Wolny, rodzice
11:45 Rajcza Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Artura w 18 rocz. urodzin
17:00 Rajcza † Maria Rojak, rodzice, teściowie
8:00 Rajcza D. Dziękczynna za przeżyty rok z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Róży Kobiet zelatorki Zającowej
9:30 Rycerka D. † Ksiądz Zbigniew Guszkiewicz w 10 rocz. śmierci
11:00 Nickulina ————–
Wtorek 6:30 Rajcza † Kazimierz Ryłko
7:00 Rajcza † Lucyna Szczepanek
17:00 Rajcza † Karol i Rozalia Waligóra, syn Tadeusz i Władysław
16:00 Rajcza D. —————-
Środa 6:30 Rajcza † Jadwiga Bułka
7:00 Rajcza † Andrzej Szczotka
17:00 Rajcza † Grzegorz – o łaskę życia wiecznego
Czwartek 6:30 Rajcza † Leokadia Sury
7:00 Rajcza † Sławomir Hurej, dziadkowie
17:00 Rajcza Dziękczynna za otrzymane łaski w rocz. urodzin Piotra i Weroniki
16:00 Rajcza D. † Anastazja i Józef Stańco.
16:00 Rycerka D. —————-
Piątek 6:30 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Bronisławy
7:00 Rajcza I – † Stanisław Ryłko
II – † Wiktoria i Józef Nowak, zięć Zbigniew i Tadeusz