4 Niedziela Adwentu – Ogłoszenia i Intencje

Ostatnie godziny Adwentu stanowią bezpośrednią zapowiedź nadejścia oczekiwanego Zbawiciela świata. W Nim możemy doświadczyć prawdy o Bogu, który staje się jednym z nas.

W duchu wiary otwórzmy nasze serca na przyjście Jezusa, który jak oznacza Jego imię – jest zbawicielem, pomocą i ratunkiem.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia
  • We wtorek, 26 grudnia – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
  • W środę, 27 grudnia – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  • W czwartek, 28 grudnia – Święto Św. Młodzianków

• Dzisiaj nie ma nieszporów i wieczornej Mszy Św. o godzinie 17:00.
  • W Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w Święto Św. Szczepana niedzielny porządek Mszy Świętych.
  • W Święto Św. Szczepana po Mszy Św. o godz. 9:00 poświęcenie owca
  • Po Mszy świętej o wystąpi z koncertem kolęd nasz chór parafialny „Laurentius” im. Tadeusza Szczepanka pod dyrygenturą pana organisty Stanisława Korzeniowskiego.
  • W środę w Święto Św. Jana Apostoła poświęcenie wina po Mszy Świętej o godz. 6:30. Wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W środę z racji odpustu w święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Nickulinie Msza święta o godzinie 8.00 rano z poświęceniem wina.
  • W przyszłą niedzielę, 31 grudnia przypada święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Po Mszy świętej o godzinie 11.45 błogosławieństwo rocznych dzieci.
  • O godzinie 16.00 uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, z dziękczynieniem za Stary Rok, przeproszeniem za popełnione grzechy, z prośbą o wszelkie dobra w Nowym Roku. W czasie Nieszporów podsumowanie minionego roku. Po Nieszporach Msza święta dziękczynna w intencji całej parafii, dobrodziejów i ofiarodawców.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Andrzej Pawlus, rodzice, teściowie
9:00 Rajcza † Wiktoria i Józef Dorn, Wera Gilowska
10:30 Rajcza † Antoni i Anastazja Gruszka
11:45 Rajcza † Michał i Stanisława Hutyra, rodzice
17:00 Rajcza † Anna i Franciszek Maślanka, syn Jerzy, rodzice Paulina i Marcin Kręcichwost
8:00 Rajcza D. † Joanna i Józef Latos
9:30 Rycerka D. Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla rodziny Wolnych.
11:00 Nickulina † Andrzej Gaweł w 9 roczn. śmierci, rodzice Eugeniusz i Władysława, teściowie Jan i Maria, brat Tadeusz i Edward, szwagier Mieczysław i Marian
Wtorek 7:00 Rajcza † Leszek Hulbój
9:00 Rajcza I – † Elżbieta Wiercigroch w rocz. śmierci, mąż Władysław, zięć Mieczysław.
II – Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla właścicieli i pracowników tartaku „U Hutyrów”
10:30 Rajcza † Stefan Łoboziak, Antoni Matuszczak
11:45 Rajcza † Józef Sadłek
17:00 Rajcza † Ryszard Mika
8:00 Rajcza D. † Honorata i Franciszek Wiercigroch w rocz. śmierci, rodzice
9:30 Rycerka D. † Anna Wolny w 9 rocz. śmierci, rodzice Anna i Józef, teściowie Katarzyna i Józef
11:00 Nickulina † Krzysztof Maślanka, ojciec Mieczysław, dziadkowie
Środa 6:30 Rajcza † Józef i Karolina Pomietło
7:00 Rajcza † Bronisława i Franciszek Piątek, rodzice
17:00 Rajcza † Marianna Podgórzec, rodzice
8:00 Nickulina Za parafian
Czwartek 6:30 Rajcza † Franciszek i Wiktoria Hutyra
7:00 Rajcza I – † Józef Hulbój, teściowie, siostra Wiktoria
II – O nawrócenie syna i zgodę w rodzinie
17:00 Rajcza † Stanisław Iwanek w 13 rocz. śmierci
Piątek 6:30 Rajcza † Zofia i Józef Kordyla, rodzice, teściowie.
7:00 Rajcza I – † Józef Węglarz w 5 rocz. śmierci
II – † Stanisława i Mieczysław Bułka, rodzice
17:00 Rajcza W 40 rocznicę ślubu Jana i Haliny Dratnal z podziękowaniem Bogu za otrzymane łaski, prosząc o dalsze błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
Sobota 6:30 Rajcza † Józef Kocoń, rodzice Maria i Stanisław