3 Niedziela Adwentu – Ogłoszenia i Intencje

Radosny klimat trzeciej niedzieli adwentu – gaudete – ma swoje źródło w bliskiej obecności Pana. To doświadczenie należy przekazywać dalej dzieląc się radością z innymi, aby w chwilach pełnych troski i niepokoju dodawać otuchy bliźnim i przywracać nadzieję.

Radujmy się z faktu, że Bóg jest obecny pośród nas. Od dziś rozpoczynamy drugą część adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego i Jego Narodzenia.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W czwartek, 21 grudnia – wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła

• Roraty codziennie o godzinie 7.00 – serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.
  • W poniedziałek Msza święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00. Spowiedź od godz. 15:00
  • We wtorek Msza święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00. Spowiedź od godz. 15:00.
  • W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  • W środę spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 15:45.
  • W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii przed Świętami Bożego Narodzenia. Spowiedź przed południem od godziny 8:00 do godziny 12:00, z przerwą od godziny 9:45 do godziny 10:15. Po południu od godziny 14:00 do godziny 17:30 z przerwą od godziny 15:30 do godziny 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie przedchrzcielne w salce parafialnej.
  • W czwartek przypada także 10 rocznica śmierci księdza prałata Zbigniewa Guszkiewicza.
  • W przyszłą niedzielę przed południem Msze Święte jak w każdą niedzielę. Z racji Wigilii Bożego Narodzenia nie ma Mszy Świętej o godz. 17:00. W kapicach rano porządek Mszy Świętych niedzielnych. Wieczorem o 22:00 Msze Święte „Pasterki” w kaplicach w Rajczy Dolnej, Rycerce Dolnej i Nickulinie a w Sanktuarium o 24:00.
  • Składka z „Pasterki” przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  • W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  • W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w Święto Świętej Rodziny na Mszy świętej o godzinie 11.45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Karol i Ludwika Butor
7:00 Rajcza † Helena Oleś
17:00 Rajcza † Anna Proszek
16:00 Rycerka D. † Zmarłe siostry i zmarli z rodzin, dusze w czyśćcu cierpiące od Róży Kobiet zelatorki Byrskiej