Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego. Pragniemy wspólnie wychwalać Jezusa, który jest Królem Wszechświata.

On przyszedł na ziemię, aby objawić Królestwo Boże i poprzez swoją śmierć na krzyżu dać zbawienie wszystkim ludziom. Bądźmy wdzięczni za ten dar odkupienia, który został nam wysłużony Bożą miłością na krzyżu. Dziś można także zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W czwartek, 30 listopada – Święto Św. Andrzeja, Apostoła

• Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  • W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W poniedziałek Msza święta w Rycerce Dolnej o godzinie 16:00.
  • We wtorek Msza święta w Rajczy Dolnej o godzinie 16:00.
  • W środę spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 15:45.
  • W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek w święto Św. Andrzeja od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  • W czwartek w Rycerce Dolnej oraz w Rajczy Dolnej od godz. 15:00 spowiedź przed I piątkiem miesiąca a potem Msza Święta.
  • W piątek – I pierwszy miesiąca, rano spowiedź podczas nabożeństw, po południu od godz. 16:00. O godzinie 17:00 Msza święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę – I sobota miesiąca, czcimy w tym dniu Niepokalane Serce NMP. O godzinie 16:15 Różaniec i zmianka Różańcowa.
  • Przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych ze spowiedzią i komunią świętą w domach. Prosimy ich zgłaszać do piątku w zakrystii lub kancelarii.
  • W sobotę o 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stefania i Franciszek Ryłko w 16 rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Jan Piątek w 8 rocz. śmierci, żona Maria, rodzice Rozalia i Jakub, Karolina Sporek
17:00 Rajcza † Józef i Barbara Pawlus, dzieci: Władysława, Władysław i Andrzej
16:00 Rycerka D.