32 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 32 Niedziela Zwykła. Jako żywe kamienie duchowej świątyni, przychodzimy do Chrystusa, który za nas umarł i zmartwychwstał, byśmy jako lud odkupiony mogli się z Nim spotkać w sprawowaniu sakramentalnej Ofiary.

To On oddala od nas wszelkie przeciwności i leczy nasze choroby, byśmy mogli pełnić Jego wolę. Prośmy o dar czystego serca, aby nasz udział w Eucharystii zaowocował świadectwem życia chrześcijańskiego. Dziś obchodzimy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek 13 listopada – Wspomnienie Świętych Męczenników Polskich – Benedykta, Jana, Mateusza, Krystyna i Izaaka
  • W czwartek 16 listopada – Uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej – Uroczystość Odpustowa w naszej parafii
  • W piątek 17 listopada – Wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • W sobotę 18 listopada – Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy – odpust w kaplicy w Rajczy Dolnej

• Dziś obchodzimy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
  • W poniedziałek Msza święta w Rycerce Dolnej o godzinie 16.00.
  • We wtorek Msza święta w Rajczy Dolnej o godzinie 16.00.
  • W środę spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 15:45.
  • W środę możliwość Spowiedzi Św. przed odpustem parafialnym od godz. 16:00.
  • W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek Uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia – uroczystość odpustowa. Msze święte o 7:00, 9:00, 11:00 i o godzinie 17:00 – serdecznie zapraszamy do udziału.
  • Jest to także Dzień Modlitw przez wstawiennictwo Ojca Świętego Jana Pawła II, w intencji Kościoła, Ojczyzny i Radia Maryja – różaniec w tej intencji o godzinie 16.30 prowadzony przez Koło Rodziny Radia Maryja.
  • W piątek III piątek miesiąca – Dzień Modlitw do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 16.00 Droga Krzyżowa na „Compel” (w razie niepogody w kościele) i Koronka do Miłosierdzia Bożego a o godzinie 17.00 Msza święta.
  • W sobotę o 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • W sobotę o godzinie 16.00 Msza święta odpustowa w Rajczy Dolnej z racji wspomnienia błogosławionej Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, patronki kaplicy.
  • W Niedzielę o 11:45 Uroczysta Suma Odpustowa ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy procesja wokół kościoła.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Leon i Antonina Żyrek, Ludwika Capanda, Stanisław i Jadwiga Żyrek, syn Stefan
7:00 Rajcza † Anna i Edward Zbylut
17:00 Rajcza † Cecylia i Michał Zając, rodzice
16:00 Rycerka D. † Wiktoria i Antoni Bogdał, córka Helena