25 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 25 Niedziela Zwykła. Zostaliśmy zaproszeni przez Chrystusa do pracy w Winnicy Pańskiej. W nagrodę Pan obdarzy nas nagrodą życia wiecznego.

Stając wokół Chrystusowego ołtarza jako jedna rodzina, nie chciejmy się licytować o wielkość naszych zasług, ale pragnijmy w pokorze przyjąć nasze słabości. Słabości, które dzięki mocy Bożej mogą stać się naszą siłą. Otwórzmy się w tym nadchodzącym tygodniu na dar przychodzącego Królestwa Bożego.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 25 września – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
  • W środę, 27 września – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • W czwartek 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika
  • W piątek 29 września – święto Świętych Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała
  • W sobotę 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

• W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godzinie 17.00.
  • Spotkanie kręgu biblijnego po wieczornej Mszy w poniedziałek w salce parafialnej.
  • We wtorek Msza święta w Rajczy Dolnej o godzinie 17.00.
  • Ministrantów i chłopców chętnych do służenia przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17:00.
  • W środę w Rajczy po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek wyjazd z naszej parafii na czuwanie do Hałcnowa.
  • Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej na spotkania Oazy Dzieci Bożych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10:30 w salce parafialnej.
    Nową grupę będą prowadzili p. katechetka Jolanta Wolańska oraz ks. wikary Michał.
  • Lektorzy spotkanie mają w sobotę o godz. 16:00.
  • Spotkanie grupy AA w sobotę o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę, 1 października rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  • O godz. 6:00 wyjazd pielgrzymów do Częstochowy.
  • W przyszłą niedzielę na godz. 17:00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na poświęcenie i wręczenie nowych różańców.
  • Od  niedzieli rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwo różańcowe, które w naszym sanktuarium będziemy odprawiać o godzinie 17.30,  a  po  nim  Msza  święta  wieczorna. W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej modlitwa różańcowa codziennie o godzinie 17.00. Tych,  którzy  nie  mogą  przyjść  do  świątyni zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w domu, w gronie rodziny.

Intencja

Poniedziałek 6:30 Rajcza

† Paweł Mitura

† Michał i Anna Piątek, Jakub i Anna Marszałek