8 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 8 Niedziela Zwykła. Ostatnia niedziela przed rozpoczynającym się w środę okresem Wielkiego Postu. Często jest tak w naszym życiu, że potępiamy innych, aby na nich zrzucić odpowiedzialność za jakąś zaistniałą sytuację. Solidna ocena samego siebie jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy.

Celem jest byśmy podążając w naszym życiu właściwą drogą, przynosili dobre owoce. Aby ten cel osiągnąć należy przede wszystkim pracować nad własnymi błędami a nie innych. Prośmy zatem Pana o miłosierdzie oraz motywację do poprawy naszego życia.

Rozpoczynamy czas nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W poniedziałek, 4 marca – Uroczystość Św. Kazimierza Królewicza. W naszej parafii uroczystość odpustowa.
  • W środę, 6 marca – Środa Popielcowa. Początek Wielkiego Postu.
  • W czwartek, 7 marca – I czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z naszej wspólnoty parafialnej.

• Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
  • Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu od zakończenia Mszy Świętej o godz. 11:45 do 17:00. Zapraszamy wszystkich.
  • Porządek Adoracji:
    • od 12:30 do 13:30 – Hulboje, Martyny, domy za Stacją, Ujsoły Lachy, Hutyry i Janoty,
    • od 13:30 do 14:30 – Stacja, Tomusie i Wiercigrochy, Zyłonie, Rycerka Dolna od Soli do Krawców, Rycerka Dolna od Kółka Rolniczego Kamieńce, od Krzyża do magazynów G.S,
    • od 14:30 do 15:30 – Biały Potok, Pichuty i Domy pod Grapą, Butory, Liszki i Nickulina,
    • od 15:30 do 16:30 – Kuchejdy, Ryłkowie, Osiedle Kazimierzowskie, Rajcza Ujsolska, Polna i Rynek i Róże Różańcowe
  • O godzinie 16:30 Nieszpory i zakończenie Adoracji, a o godzinie 17.00 Msza święta wieczorna
  • W poniedziałek Uroczystość odpustowa ku czci patrona naszej parafii Świętego Kazimierza Królewicza. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i suma odpustowa o godzinie 17:00. Po wieczornej Mszy Święte Adoracja Najświętszego Sakramentu i utworzenie nowych margaretek dla kapłanów w ramach Apostolatu Margaretka. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 15:00.
  • W poniedziałek zbiórka ministrantów o 16:00 w salce parafialnej.
  • We wtorek spotkanie lektorów po wieczornej Mszy Świętej.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 15:00.
  • W środę przypada Środa Popielcowa – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to dzień postu ścisłego oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze święte z poświęceniem popiołu i posypaniem głów na znak pokuty o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. W kaplicach porządek podany w programie rekolekcji.
  • W środę rozpoczynamy także Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, do udziału w których wszystkich zachęcamy i zapraszamy według planu zamieszczonego w poprzedniej zakładce.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek od godziny 16:00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00 oraz spotkanie grupy AA o godz. 18:00.
  • Spowiedź w sobotę:
    • od godziny 9:00 do godziny 12:00 (przerwa od godziny 10:30 do godziny 11:00)
    • od godziny 14:00 do godziny 17:00 (przerwa od godziny 15:30 do godziny 16:00)
  • W sobotę istnieje możliwość nawiedzenia chorych w domach z Komunią świętą przez ojców rekolekcjonistów. Prosimy ich zgłaszać do piątku w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  • W niedzielę o godzinie 16:30 Gorzkie Żale prowadzone przez ojców rekolekcjonistów, a o godzinie 17:00 Msza święta – serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie. Składka na Gorzkich Żalach na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Anna i Kazimierz Pieczarka, zmarli z rodziny
9:00 Rajcza † Janina Szewczyk w 1 rocz. śmierci
11:00 Rajcza Za Parafian
17:00 Rajcza † Kazimierz Salachna
16:00 Rycerka D. Za Parafian
Wtorek 6:30 Rajcza † Tadeusz Paździorko
7:00 Rajcza † Jerzy Hutyra
17:00 Rajcza † Augustyn Hulbój
16:00 Rajcza D. † Józef i Maria Hujak, rodzice
Środa 7:00 Rajcza † Maria Wolny
9:00 Rajcza † Helena i Stanisław Gogler, zięć Władysław
11:00 Rajcza † Rozalia Lach
17:00 Rajcza † Jadwiga Wójcik, rodzice Aniela i Franciszek, siostra Antonina, brat Jan
8:00 Rajcza D. † Elżbieta i Ignac Zając; Maria i Jan Bryja
11:00 Nickulina Za Parafian
Czwartek 8:00 Rajcza I – † Józefa i Jan Madziar, siostra Ula.
II – † Wojciech i Ludwika Ryłko
17:00 Rajcza O zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet z Ujsół i ich rodzin
8:00 Rajcza D. † Helena i Adam Wiercigroch, syn Jan; Franciszka i Jan Dziasek
Piątek 8:00 Rajcza I – † Emil i Elżbieta Pustelnik, siostra Zofia Szymańska