7 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Gromadzimy się w Kościele w 7 Niedzielę Zwykłą. Czyńcie dobrze wszystkim a zwłaszcza tym, którzy was nienawidzą. To wezwanie wybrzmiewa z dzisiejszej Ewangelii. Jest to dla nas wezwanie, abyśmy potrafili zawsze odpowiadać dobrem nawet kiedy doznajemy krzywdy od innych.

Konkretnym człowiekiem, który tak uczynił był w Starym Testamencie, król Dawid. To on zaniechał zemsty na Saulu. Nie chciał odpowiadać złem na zło. Ale pokazał Saulowi, że mógł dokonać zbrodni, ale w imię Pana tego nie uczynił. Bóg błogosławi tym, którzy dobrze czynią.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W piątek, 1 marca – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • W sobotę, 2 marca – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny.

• Dziś o godz. 16:45 Nieszpory, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów.
  • W środę o godz. 15:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów. Zapraszamy.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca od godz. 16:00 Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  • W czwartek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od godz. 15:00, a o 16:00 Msza Święta.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek przypada I piątek miesiąca – rano spowiedź podczas Mszy Świętych, po południu od godz. 16:00, a o godz. 17:00 Msza święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • Spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca – o godz. 16:15 Różaniec i zmianka różańcowa.
  • Przed południem w sobotę od godz. 9:00 istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią świętą. Prosimy ich zgłaszać do piątku w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00. Grupa AA ma spotkanie w tym dniu o godz. 18:00
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo, jako bezpośrednie przygotowanie do okresu Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu od zakończenia Mszy świętej o godz. 11:45 do godz. 17:00. Nieszpory o godz. 16:45. Serdecznie zachęcamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Porządek na poniedziałek i wtorek zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza Za członkinie Róży Kobiet zel. Anny o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
7:00 Rajcza † Wiktoria Krzepina
17:00 Rajcza † Antoni Gryglak, wnuk, zięć
16:00 Rycerka D. † Antoni i Kazimiera Przerwa w rocz. śmierci
Wtorek 6:30 Rajcza † Jerzy Hutyra
7:00 Rajcza † Jarosław Hulbój
17:00 Rajcza † Antonina Szczotka w 16 rocz. śmierci
16:00 Rajcza D. † Tadeusz Wiercigroch
Środa 6:30 Rajcza † Krystyna, Franciszek, Stanisław Węglarz
7:00 Rajcza † Tadeusz Paździorko
17:00 Rajcza † Andrzej i Katarzyna Smykal; siostra Maria, mąż Aleksander
Czwartek 6:30 Rajcza † Antoni Paciorek
7:00 Rajcza O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej z Róży Kobiet Antoniny Strączek
17:00 Rajcza † Andrzej i Helena Janota w rocz. śmierci
16:00 Rajcza D. Za parafian
16:00 Rycerka D. Za parafian
Piątek 6:30 Rajcza † Stanisław Kąkol
7:00 Rajcza I – † Antoni i Krystyna Golec, syn Tadeusz i Piotr, rodzice; Ula Przybytek
II – † Ludwika i Wojciech Ryłko
17:00 Rajcza † Józef i Rozalia Podgórzec w 15 rocz. śmierci
Sobota 6:30 Rajcza † Maria Paciorek
7:00 Rajcza I – † Wiktoria i Jan Wiercigroch
II – † Za Parafian
17:00 Rajcza † Helena i Kazimierz Kocoń, syn Jan
Niedziela 7:00 Rajcza † Bogusława Kąkol w 20 rocz. śmierci, rodzice Anna i Franciszek, brat Józef
9:00 Rajcza † Kazimierz i Julia Krzepina, rodzice, teściowie
10:30 Rajcza Dziękczynna w 50 rocz. urodzin Kazimierza z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
11:45 Rajcza † Krystyna Kubas w 2 rocz. śmierci, syn Rudolf i Władysław
17:00 Rajcza † Maria i Władysław Bednarz; Anna, Tadeusz, Michał Grygny
8:00 Rajcza D. † Stanisław i Wiktoria Płoskonka, syn Janusz
9:30 Rycerka D. † Stanisław Matuszewski w 8 rocz. śmierci, rodzice Helena i Antoni; Helena, Władysław Biernat