6 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Przeżywamy dziś 6 Niedzielę Zwykłą. W każdej społeczności są ludzie, których traktuje się jak trędowatych, lekceważąco spycha się poza margines społeczeństwa.

Jezus pokonuje te wszystkie ograniczenia, nie zna lęku przed kontaktem fizycznym, odczuwa sympatię, okazuje współczucie i przygarnia tych, z którymi inni nie chcą mieć do czynienia. Powołanie do życia chrześcijańskiego polega na tym, by naśladować przykład Jezusa i świadczyć o Bożym zbawieniu wszystkim ludziom.

Rozpoczynamy czas nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W sobotę, 14 lutego – Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu.

• Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
  • Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu od zakończenia Mszy Świętej o godz. 11:45 do 17:00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy nie będą mogli być w poniedziałek i we wtorek.
  • Dziś Nieszpory o godz. 16:30 i zakończenie Adoracji a po niech Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek i wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7:30-12:00 oraz 15:00-17:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00. Adoracja rozpocznie się o godz. 15:00.
  • Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 15:15.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00. Adoracja rozpocznie się o godz. 15:00.
  • We wtorek wieczorem w naszym Sanktuarium Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie.
  • W środę przypada Środa Popielcowa – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to dzień postu ścisłego oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze święte z poświęceniem popiołu i posypaniem głów na znak pokuty o godz.: 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00.
  • W środę rozpoczynamy także Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, do udziału w których wszystkich zachęcamy i zapraszamy.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30 oraz spotkanie grupy AA o godz. 18:00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Rozalii Sporek w 90 rocz. urodzin
7:00 Rajcza Dziękczynna w 75 rocz. urodzin Janiny z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i dla całej rodziny
17:00 Rajcza † Rozalia i Michał Hulboj, córka Józefa i Janina
16:00 Rycerka D. † Władysław Zawada