6 Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 6. Niedziela Wielkanocna. W Ewangelii słyszymy słowa Jezusa – „Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was.” Chrystus przychodzi do nas nie tylko w Komunii Świętej, nie tylko w czasie Liturgii czy sprawowania sakramentów. Przychodzi do nas także w drugim człowieku.

Każdy święty jest tym, który przynosi Chrystusa. W tym tygodniu szczególnie oświeca nas świętość Jana Pawła II. Będziemy przeżywać jego 100. rocznicę urodzin a także 25. rocznicę pobytu w naszej diecezji.

Prośmy, aby dar świętości Jana Pawła II był dla nas inspiracją do rozwoju wiary, ale także naszego człowieczeństwa.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne Dni Modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe.
 • W czwartek, 21 maja – Wspomnienie Świętego Jana Nepomucena, kapłana i męczennika
 • W niedzielę, 24 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia:

 • Zachęcamy do zapoznania się ze wskazaniami Księdza Biskupa do wiernych naszej diecezji z dnia 20 kwietnia. Znajdują się one na stronie naszej diecezji.
 • W związku z epidemią koronawirusa przypominamy, że do odwołania obowiązuje dyspensa naszego biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie mamy grzechu jeśli we Mszy Świętej nie uczestniczymy.
 • Możemy uczestniczyć w Eucharystii w domu, łącząc się przez telewizor lub radio. Można też skorzystać z transmisji online z naszego Kościoła (transmisje można znaleźć na naszej stronie internetowej).
 • Powierzchnia dostępna dla wiernych w naszym kościele to 710 m2. Dlatego zgodnie z nowymi decyzjami władz (1 osoba na 10m2) w naszym kościele może jednocześnie przebywać 71 osób. Dotyczy to wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw, pogrzebów, ślubów i chrztów.
 • W związku z tym na niedzielnych Mszach Świętych serdecznie prosimy, aby wchodząc do Kościoła przełożyć kolorową kartkę z jednego pojemnika do drugiego. Gdy w pierwszym koszyku zabraknie kartek będzie to oznaczać, że w Kościele jest już limit 71 osób. Prosimy wtedy o uczestnictwo w Mszy Świętej wokół Kościoła przy nagłośnieniu. Dla tych osób będzie udzielana Komunia Święta po Eucharystii.
 • Nie wolno robić dużych skupisk ludzi, dlatego zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej także w tygodniu. Okażmy solidarność z tymi, którzy ze względu na pracę mogą uczestniczyć we Mszy Świętej jedynie w niedzielę.
 • Osoby w podeszłym wieku należą do grupy największego ryzyka. Gdyby osoby starsze, samotne potrzebowały jakiejkolwiek pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny.
 • Pragniemy zrobić wszystko, aby nie narażać nikogo z naszych Parafian na zakażenie koronawirusem w kościele. Musimy być wzajemnie za siebie odpowiedzialni (osoby na kwarantannie, osoby, które miały kontakt z zarażonymi, osoby, które czują się źle, które niepokoją się o swoje zdrowie – prosimy, aby bezwzględnie nie wychodziły ze swojego domu). Musimy przestrzegać wszystkich obostrzeń i zakazów wprowadzonych przez władze państwowe i zaleceń naszego Biskupa.
 • W razie niebezpieczeństwa śmierci jest możliwość telefonicznego zgłoszenia, aby ksiądz udzielił w domu sakramentu Namaszczenia Chorych i Komunii Świętej. Telefon kontaktowy: 502 993 555
 • Wszyscy wierni, wchodząc do Kościoła, mają obowiązek zakrycia ust i nosa maską, którą zdejmujemy wyłącznie podczas przyjęcia Komunii Świętej. Prosimy, aby mieć także rękawiczki.
 • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
 • Spowiedź Święta ze przed każdą Mszą Świętą w konfesjonale. Prosimy, aby używać maseczek i rękawiczek. Można także skorzystać ze Spowiedzi Świętej poza Kościołem (należy poprosić kapłana) zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa.
 • Przypominamy, że kończy się okres wielkanocny w czasie którego należy przystąpić do Komunii Świętej (3 przykazanie Kościelne). Zachęcamy zatem gorąco do przystępowania do Spowiedzi. Można to uczynić przed każdą Mszą Świętą.
 • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
 • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
 • Nowy termin I Komunii Świętej to 20 wrzesień, godz. 10:30.
 • Pielgrzymka do Lublina, Kodnia, Włodawy zostaje odwołana. Osoby, które wpłaciły zaliczkę są proszone o kontakt z ks. Michałem.
 • Także wyjazd wakacyjny dla młodzieży w Bieszczady zostaje odwołany.
 • W naszym Kościele Nabożeństwa Majowe będą się odbywać po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do kultywowania tradycyjnego śpiewania majówek także przy kapliczkach domowych.
 • W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy do skorzystania z licznych inicjatyw upamiętniających naszego wielkiego rodaka. Na stronach naszej parafii można obejrzeć wystawę przygotowaną przez nasze dzieci – Jan Paweł II w oczach dzieci. Z kolei zespół Effatha oraz nasza parafia zapraszają na poetycko – muzyczny montaż, którego zwiastun będzie dostępny już 18 maja 2020 także na naszych stronach internetowych.
 • W tym tygodniu poniedziałek, wtorek, środę Dni Modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. W poniedziałek, wtorek i środę procesje błagalne z modlitwami o urodzaje o godz. 17:30.
 • W poniedziałek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę podczas Nabożeństwa Majowego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej Obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania prób i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki, która znajduje się z tyłu po lewej stronie.
 • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek przypada 25. rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w naszej diecezji w Skoczowie, Bielsku Białej, Żywcu.
 • W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Joanna Latos
7:00 Rajcza † Jan Dziasek, rodzice Rozalia i Józef
18:00 Rajcza † Roman i Stanisława Paciorek, rodzice, teściowie
17:00 Rycerka D. † Franciszek Pustelnik, syn Zbigniew rocz. śmierci
Wtorek 6:30 Rajcza † Anna Mika w 2 rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Roman Rzeszutko
18:00 Rajcza † Maria Szumlas w rocz. śmierci, mąż Bronisław, zięć Krzysztof
17:00 Rajcza D. Za Parafian
Środa 6:30 Rajcza † Paweł i Rozalia z Ludwikiem, syn Józef; Anna Józef, córka Stanisława, zięć Edward, wnuk Tadeusz
7:00 Rajcza † Zofia i Franciszek Wiercigroch, syn Adam, synowa Małgorzata
18:00 Rajcza † Andrzej Paciorek w rocz. śmierci
Czwartek 6:30 Rajcza † Józef Janota
7:00 Rajcza † Maria Sury
18:00 Rajcza O dary Ducha Świętego i uzdrowienie z choroby autyzmu dla Szymonka
Piątek 6:30 Rajcza † Antoni Kuś
7:00 Rajcza I – † Piotr
II – † Maria Gardas
18:00 Rajcza Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Kamila w 18 rocz. urodzin
Sobota 6:30 Rajcza † Irena Dziasek
7:00 Rajcza I – † Helena i Stanisław Gogler
II – † Anna Zawada
18:00 Rajcza Dziękczynna w 50 rocznicę małżeństwa Krystyny i Józefa z prośbą o dalsze łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla nich i całej rodziny
Niedziela 7:00 Rajcza † Władysław Janik w 6 rocz. śmierci
9:00 Rajcza † Edward i Anna Zbylut w 5 rocz. śmierci
10:30 Rajcza † Michał Hutyra w 8 rocz. śmierci, żona Stanisława
11:45 Rajcza † Tadeusz Hulbój
18:00 Rajcza † Wojciech i Maria Tlałka
8:00 Rajcza D. † Aniela i Jan Tomiczek, syn Józef, córka Anna, mąż Kazimierz
9:30 Rycerka D. † Anna Nowak, rodzice
11:00 Nickulina † Stanisław i Emilia Lach