5 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 5 Niedziela Zwykła. Jezus przypomina o naszej tożsamości: Wy jesteście solą ziemi. Wy jesteście światłem świata. Ta prawda przypomina nam iż ponosimy odpowiedzialność za losy świata i Kościoła.

Naszą różnorodną służbę jaką pełnimy dla Boga wzmocnijmy dziś poprzez słuchanie Słowa Bożego i pełny udział w Ofierze Eucharystycznej. Na początku miesiąca przystąpmy do sakramentu Spowiedzi, aby oczyścić swoje serce i duszę po to aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Bogiem.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W poniedziałek, 10 lutego – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy
  • We wtorek, 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego.
  • W piątek, 14 lutego – Święto Św. Cyryla, mnicha i Św. Metodego, biskupa – patronów Europy

• Dziś Nieszpory o godz. 16:45, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • W wtorek wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Modlimy się w szczególny sposób w intencji chorych dźwigających krzyż choroby i cierpienia i tych wszystkich którzy im pomagają lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy, rodzin, które troszczą się o swoich cierpiących krewnych.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na próbę chóru parafialnego do salki.
  • Zbiórka lektorów o godz. 18:15.
  • W środę zbiórka ministrantów o godz. 15:30.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia na której wsłuchujemy się w nauczanie kard. Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Świętej.
  • W piątek spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • O godz. 17:30 w Kościele spotkanie młodzieży klas VIII przygotowującej się do bierzmowania.
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00, zaś grupy AA o godz. 18:00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Franciszek i Jadwiga Iwanek, synowie, siostra Paulina
7:00 Rajcza † Anna Rojak
17:00 Rajcza † Władysław i Helena Biegun, córka Maria
16:00 Rycerka D. Za Parafian
Wtorek 6:30 Rajcza † Maria Siegesmund
7:00 Rajcza † Kazimierz Lach
17:00 Rajcza Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Zdzisława
16:00 Rajcza D. † Małgorzata i Władysław Szewczyk, syn i synowa
Środa 6:30 Rajcza † Maria i Dominik Paciorek
7:00 Rajcza † Jan Zając
17:00 Rajcza O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Stanisława, Kazimierza i Marii w rocz. ur.
Czwartek 6:30 Rajcza † Wanda Kręcichwost
7:00 Rajcza † Stefan Tyrlik
17:00 Rajcza † Józef Wolny, rodzice, teściowie
Piątek 6:30 Rajcza † Stanisław Biber