5 Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 5 Niedziela Wielkiego Postu. Poprzez znak zasłoniętych krzyży uświadamiamy sobie iż oprócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmuje także właściwą dyspozycję serca.

Serca gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 19 marca – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

• Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 16:00. O godz. 17:00 wieczorna Msza Święta. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. W tym roku na Gorzkich Żalach będziemy zagłębiać się w postać bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika obozu Dachau. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej o godz. 18:30.
  • W środę spotkanie ministrantów w salce parafialnej o godz. 15:45.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek w Sanktuarium od godz. 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek Droga Krzyżowa ulicami Rajczy: godz. 16:30 – Msza święta, godz. 17:00 – Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek w Rajczy Dolnej i w Rycerce Dolnej Droga Krzyżowa o godz. 15:30 i potem Msza Święta o godz. 16:00.
  • W sobotę Spowiedź Wielkopostna: od godziny 8:00 do 12:00 (przerwa od godziny 9:30 do 10:00) oraz od godziny 14:00 do 17:00 (przerwa od godziny 15:30 do 16:00).
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30 oraz spotkanie grupy AA o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Wtedy też przypada 26. rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się w tym dniu w intencji naszej diecezji, naszego biskupa i całej naszej wspólnoty. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na 9 kwietnia po zakończeniu Oktawy Wielkiej Nocy.
  • W przyszłą niedzielę zmiana godzin odprawiana wieczornych Mszy Świętych. Wracamy do cyklu letniego i Msze Święte wieczorne będą o godz. 18:00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Józef i Jadwiga Lach, rodzice
7:00 Rajcza † Józef i Maria Byrscy, syn Józef, wnuczka Jolanta
17:00 Rajcza † Ksiądz Józef Kurowski, rodzice Jan i Józefa
16:00 Rycerka D. W pewnej intencji
Wtorek 6:30 Rajcza † Elżbieta Kocoń
7:00 Rajcza † Józef Juraszek, rodzice, bracia Stanisław i Michał
17:00 Rajcza † Józef Szatanik, wnukowie, Aniela, i Stanisław Biber
16:00 Rajcza D. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Księży pracujących w naszej parafii od Róży Kobiet zelatorki Marii
Środa 6:30 Rajcza † Tadeusz Skoliński
7:00 Rajcza Za Księdza Proboszcza i Księży pracujących w naszej parafii, za Księdza Łukasza Skołda o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
17:00 Rajcza † Jadwiga i Jan Wejchenig, rodzice, teściowie
Czwartek 6:30 Rajcza † Franciszek i Maria Salachna, córka Jadwiga
7:00 Rajcza I – Dziękczynna z prośbą o dalsze łaski dla rodziny Czanieckich
II – W 69 rocznicę urodzin Leona Wydry
17:00 Rajcza † Anna Ślusarska w 7 rocznicę śmierci, rodzice, teściowie, bracia
Piątek 6:30 Rajcza † Konstanty Rosseger
7:00 Rajcza I – † Marek Oleś
II – † Jan Pomietło, brat Franciszek
17:00 Rajcza † Jan Biernat, rodzice, teściowie
16:00 Rycerka D. W pewnej intencji
16:00 Rajcza D. † Bronisława Hulbój, mąż, córka, zięć, wnuk
Sobota 6:30 Rajcza † Wojciech i Franciszka Salachna, syn Stanisław, córka Jadwiga
7:00 Rajcza I – † Helena i Marcin Wiercigroch
II – † Helena i Andrzej Janota, Józef i Maria Próchniccy i zmarli z rodziny
17:00 Rajcza † Ludwik Sznajdrowicz w 13 rocz. śmierci, rodzice, teściowie, brat Jan, Janina Grygny
Niedziela 7:00 Rajcza † Władysław i Anna Hulbój, Franciszek Łasut, żona, syn
9:00 Rajcza † Rozalia Lach w 17 rocz. śmierci, mąż Franciszek, zięć Franciszek, rodzice, Elżbieta Lach, rodzice, córka Anna
10:30 Rajcza Dziękczynna z prośba o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Wiesławy w 70 rocz. urodzin.
11:45 Rajcza † Kazimierz Gardas, rodzice, teściowie
18:00 Rajcza † Augustyn Hulbój, rodzice Franciszka i Wojciech