5. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Na drodze wielkopostnej pokuty jesteśmy wezwani, aby doświadczyć mocy Bożego przebaczenia i pojednania. To kolejna szansa na dar nowego życia. Pan Jezus przypomina o swoim miłosierdziu wobec grzeszników.

W duchu nadziei zawierzmy Bogu, pozwólmy Mu dotknąć nas oczyszczającą mocą miłosierdzia. To jest jeden z wymiarów kroczenia drogami wielkopostnego nawrócenia. Dziś zgodnie ze zwyczajem zasłaniamy w Kościele krzyże które odsłonimy dopiero w czasie Liturgii Wielkiego Piątku.

Kalendarz liturgiczny:

 • W czwartek, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Modlimy się, aby każde życie było chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. Modlimy się także za diecezjalny Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada także 29. rocznica erygowania naszej diecezji.

Ogłoszenia:

 • W ostatnim miesiącu na węgiel zebraliśmy 1453 zł. Do spłacenia zostało jeszcze 6797 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • Pod chórem można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne, które zapalimy w dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiara dobrowolna (koszt producenta paschalik – 6,50; baranek – 5,40). Ofiary przeznaczone będą na rzecz naszej parafii.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
 • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w ciszy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, zwłaszcza o obronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w intencji naszej diecezji.
 • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie przedchrzcielne dla wszystkich chrztów, które odbędą się w czasie Świąt Wielkanocnych. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
 • W sobotę przed południem będzie organizowany przedświąteczny objazd do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby chorych zgłaszać do piątku w zakrystii, telefonicznie lub kancelarii. Zadbajmy, aby także nasi bliscy starsi lub chorzy mogli skorzystać z sakramentów przed Wielkanocą.
 • W sobotę na godz. 17:00 zapraszamy Róże Różańcowe do wspólnej modlitwy. O godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i zmianka różańcowa (przeniesiona z racji, że I sobota kwietnia wypada w Wielką Sobotę). Intencja modlitewna na miesiąc kwiecień dla wszystkich wspólnot modlitewnych naszej parafii – za chorych, cierpiących oraz o ustanie pandemii koronawirusa.
 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 11:45. A po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo dzieci rocznych. Składkę w tym dniu przeznaczymy na potrzeby naszej parafii.
 • Nasza parafia oraz Centrum Kultury i Sportu w Rajczy zapraszają na Konkurs Tradycyjnych Palm Wielkanocnych. Palmy do konkursu prosimy dostarczyć do kościoła 27 marca tj. w sobotę po Mszy Św. wieczornej do godz.19.00. Wręczenie nagród laureatom nastąpi w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.45. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej Centrum Kultury i Sportu w Rajczy.
 • W Wielkim Poście zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali.
 • W naszej parafii Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:30 oraz wyjątkowo o godz. 19:30. Serdecznie zapraszamy. W kaplicach w Rajczy Dolnej oraz Rycerce Dolnej Droga Krzyżowa o godz. 16:30, następnie Msza Święta.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Adama w niedzielę o godz. 17:30. W czasie Gorzkich Żali składka przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W Wielkim Poście zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przypominamy, że nie będzie organizowanego specjalnego dnia Spowiedzi Wielkopostnej dlatego już teraz prosimy do przystępowania do Spowiedzi wcześniej – przed każdą Mszą Świętą.
 • W kwietniu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy za chorych, cierpiących oraz o ustanie pandemii koronawirusa.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

 

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

 

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Andrzej Połowczuk
7:00 Rajcza † Julia i Ludwik Kubas
18:00 Rajcza † Czesław Najzer
17:00 Rycerka D. † Leon i Antonina Grygny
Wtorek 6:30 Rajcza † Wojciech Salachna z żoną Franciszką z synem Stanisławem, córką Jadwigą
7:00 Rajcza † Anna Biela w 4 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Eugeniusz Ciepły z żoną Marią
17:00 Rajcza D.
Środa 6:30 Rajcza † Andrzej Połowczuk
7:00 Rajcza † Jan Biernat z rodzicami i teściami
18:00 Rajcza † Anna, Franciszek i Andrzej Lach
Czwartek 6:30 Rajcza † Józef Lach
7:00 Rajcza † Lucyna Biernat
18:00 Rajcza † Hermina i Jan Wejchenig, zięć Tadeusz oraz rodzice
Piątek 6:30 Rajcza † Michalina Bednarz w 1 rocz. śmierci i zmarli z rodziny
7:00 Rajcza † Józef Lach
18:00 Rajcza † Zofia Łabas z mężem Rudolfem i córką Barbarą
17:00 Rajcza D.
17:00 Rycerka D. † Józef Bogdał w rocz. śmierci z rodzicami i teściami.
Sobota 6:30 Rajcza † Jan Hubka z rodzicami Marią i Stanisławem, z teściem Janem Jurczakiem i Józef Szurma
7:00 Rajcza I – † Teodor Strączek, rodzice: Jan i Jadwiga
II – Arkadiusz Wawrzos w 1 rocz. urodzin o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
18:00 Rajcza † Ludwik Sznajdrowicz w 16 rocz. śmierci, rodzice, teściowe oraz Janina Grygny
Niedziela 7:00 Rajcza † Józef i Maria Wolny z synem i synową
9:00 Rajcza † Zbigniew Długoszek, rodzice i teściowie
10:30 Rajcza † Kazimierz i Maria Gardas, rodzice w 1 rocz. śmierci
11:45 Rajcza † Wiktoria i Rudolf Kurowski z rodzicami i rodzeństwem oraz córkami i synami i zięciem
18:00 Rajcza † Antoni i Wiktoria Bogdał, wnuk Paweł, córka Helena
8:00 Rajcza D. † Tadeusz Wiercigroch, Aniela i Wojciech Wiercigroch
9:30 Rycerka D. † Ludwika Bogdał, mąż Ludwik z synami: Józefem i Janem
11:00 Nickulina † Za zmarłe członkinie Róży Kobiet z Nickuliny zel. Anny