5 Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 5 Niedziela Wielkiego Postu. W tą niedzielę tradycyjnie zasłanialiśmy krzyże, które odsłaniamy dopiero w uroczystej Liturgii Wielkiego Piątku. Ten znak ma nas przybliżyć jeszcze mocniej do tajemnicy krzyża Chrystusa.

Tegoroczny Wielki Post, ze względu na stan epidemii jaki przeżywamy, jest dla nas wszystkich odkrywaniem tajemnicy krzyża. Krzyż jednak nie jest końcem. Krzyż jest tryumfem miłości, która prowadzi do blasku i radości poranka Zmartwychwstania. W drugiej części Wielkiego Postu odkrywajmy miłość Boga do człowieka wpatrując się właśnie w krzyż. Ustawmy Go w centralnym miejscu w naszych domach.

Prośmy Ducha Świętego, aby prowadził nas przez ten kolejny tydzień Wielkiego Postu.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W czwartek, 2 kwietnia – I czwartek miesiąca. Modlimy się za wszystkich pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej
  • W piątek, 3 kwietnia – I piątek miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa
  • W sobotę, 4 kwietnia – I sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny

• W związku z epidemią koronawirusa zachęcamy do zapoznania się z nowym komunikatem Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej z 26 marca (jest na naszej stronie)
  • Dziś obowiązuje dyspensa naszego biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie mamy grzechu jeśli we Mszy Świętej nie uczestniczymy. Zachęcamy jednak, aby uczestniczyć w Eucharystii w domu, łącząc się przez telewizor lub radio.
  • W związku z tym Biskup Roman Pindel zarządza, by na każdej Mszy Świętej, także niedzielnej, w kościele mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję. W Kościele w czasie Eucharystii może być max. 5 osób nie licząc kapłana.
  • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są odwołane. Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw w domu lub indywidualnie (np. wokół Kościoła lub na Compel, pamiętając o zachowaniu środków bezpieczeństwa zalecanych przez władze państwowe)
  • Spowiedź Święta ze względów bezpieczeństwa jest bardzo utrudniona. Dlatego zgodnie z zaleceniem Biskupa zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452).
  • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadku zagrożenia życia. Należy umówić się z księdzem telefonicznie.
  • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
  • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
  • Od dziś zmiana porządku Mszy Świętych – wieczorem Msza Święta o godz. 18:00. W kaplicach wieczorna Msza Święta w tygodniu o godz. 17:00
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
  • W czwartek przypada 15. Rocznica odejścia do domu Ojca papieża Jana Pawła II. Modlimy się przez Jego przyczynę o ustanie epidemii koronawirusa.
  • W czwartek w kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej Msza Święta o godz. 17:00.
  • W piątek oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa.
  • W sobotę modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo Matki Bożej.
  • NIE BĘDZIE OBJAZDU DO CHORYCH
  • NIE MA ZMIANKI RÓŻAŃCOWEJ W KOŚCIELE
  • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Nie będzie jednak obrzędu poświęcenia palm.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Anna i Kazimierz Pieczarka i zmarli z rodziny
7:00 Rajcza † Tadeusz Hulbój
18:00 Rajcza † Anna Bury 1 rocz. śmierci
17:00 Rycerka D. † Roman Rzeszutko