5 Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 5. Niedziela Wielkanocna. Nie zawsze nasze życie oznacza przynoszenie owocu miłości. Zdarza się bowiem, że jak winne latorośle – jeszcze nie uschnięte, lecz już słabo owocujące – potrzebujemy oczyszczenia, którego źródłem jest Boża miłość.

Kiedy nasze grzechy sprawiają, że nie przynosimy w pełni owoców miłości, wówczas trzeba nam się zwrócić do Boga, aby odnowić zdolność miłowania. Z taką świadomością weźmy udział w eucharystycznym spotkaniu z Jezusem, który jest krzewem winnym.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski
 • We wtorek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika
 • W czwartek, 6 maja – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to także I czwartek miesiąca – modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich.
 • W piątek, 7 maja – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W sobotę, 8 maja – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji akolitów naszej diecezji, którzy w tym dniu przyjmą święcenia diakonatu.

Ogłoszenia:

 • Od 4 maja w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W naszej parafii nabożeństwa majowe będą po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy także do kultywowania tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach domowych i dbania o nie.
 • Dziś składka przeznaczona na potrzeby diecezji.
 • Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone w ostatnim czasie ofiary na rzecz naszej parafii. W kwietniu do kopert zebraliśmy 8080 zł. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • W poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Modlimy się w sposób szczególny w intencji naszej Ojczyzny i polecamy ją opiece Matki Najświętszej. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 9:00. W tym dniu Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 oraz 18:00 (po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe). W kaplicach Msze Święte w porządku niedzielnym.
 • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo majowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Ze względu na warunki pandemiczne będzie miało ono zmieniony program. Rozpoczniemy o godz. 19:00 modlitwą różańcową (w tym czasie możliwość Spowiedzi Świętej). O godz. 19:30 uroczysta Msza Święta a po Mszy Świętej nabożeństwo majowe i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i zawierzenia się opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Krwi Chrystusa. Na wieczorną Mszę Świętą w sposób szczególny zapraszamy osoby modlące się za kapłanów – „Margaretki” – a także rodziny księży pochodzących z naszej parafii do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów oraz o dar nowych powołań do kapłaństwa z naszej parafii.
 • W Rajczy Dolnej i w Rycerce Dolnej od godz. 16:00 możliwość Spowiedzi Świętej przed I piątkiem miesiąca. Następnie Msza Święta o godz. 17:00 i nabożeństwo majowe.
 • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie przedchrzcielne dla wszystkich chrztów, które odbędą się w maju.
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy Świętych, a po południu od godz. 17:00. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe oraz do Serca Jezusowego. Zachęcamy do zadośćuczynienia Sercu Jezusowemu za wszystkie grzechy oraz do odprawiania 9. pierwszych piątków miesiąca.
 • W sobotę o godz. 9:00 Spowiedź Święta dla dzieci z klasy III, które przystąpią do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy, aby rodziny dzieci i najbliżsi przystępowali do Spowiedzi Świętej wcześniej – w I czwartek lub I piątek miesiąca.
 • W sobotę na wieczornej Mszy Świętej będziemy udzielać Sakramentu Chrztu Świętego. Dzieci zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej.
 • W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klasy III. Ze względu na warunki sanitarne dzieci przystąpią do I Komunii Świętej w dwóch grupach – jedna o godz. 10:30, a druga o godz. 11:45. Bardzo prosimy parafian, aby umożliwić rodzinom dzieci uczestniczenie w tej uroczystości i w miarę możliwości uczestniczyć w tym dniu w Mszach Świętych o godz. 7:00, 9:00 lub 18:00. Dziękujemy za zrozumienie.
 • W przyszłą niedzielę składka do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii.
 • W maju zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o nowe powołania do służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Nich Chrystus Zmartwychwstały obdarza was swoim pokojem!

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 7:00 Rajcza †† Siostry z Róży Kobiet zel. Celiny i z ich rodzin
9:00 Rajcza 1) Za Ojczyznę
2) Jan Wydra w 3 rocz. śmierci
11:00 Rajcza † Władysław Zoń z teściami w rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Anna, Franciszek i Andrzej Lach
8:00 Rajcza D. † Zofia Zając, Stanisław Zając
9:30 Rycerka D. w int. Adama z okazji 50 rocz. urodzin z prośbą o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski, wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz w intencji całej rodziny
11:00 Nickulina † Kazimierz i Barbara Janota; † Roman Stypa
Wtorek 6:30 Rajcza † Cezary Gmosiński
7:00 Rajcza † Wawrzyniec i Maria Paciorek z córką Anną i zięciem
18:00 Rajcza o zdrowie i bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet z Ujsół i ich rodzin
17:00 Rajcza D. o światło i dary Ducha Świętego, o zachowanie od zła dla dzieci i młodzieży – od Róży Kobiet zel. Zającowej
Środa 6:30 Rajcza † Tomasz Bryja
7:00 Rajcza † Bogdan Cader – od rodziny Juraszków z chrześnicą Elą
19:30 Rajcza 1) † Katarzyna Gizela i Edward Liszka
2) o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dlaczłonkiń Róży Kobiet zel. Antoniny Strączek
3) † Stanisława Jaszczurowska z mężem Józefem
4) † Zofia i Franciszek Wiercigroch, syn Adam, synowa Małgorzata
5) † Stanisław Wolny z żoną Rozalią, rodzicami: Karolem i Jadwigą
Czwartek 6:30 Rajcza † Dominik i Maria Paciorek
7:00 Rajcza † Tomasz Bryja
18:00 Rajcza Za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie
17:00 Rajcza D. o bł. Boże i dary Ducha Świętego dla Eryka w 1 rocz. urodzin
17:00 Rycerka D. † Wiesław Czaniecki 6 rocz. śmierci.
Piątek 6:30 Rajcza † Tomasz Bryja
7:00 Rajcza 1) o bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Antoniny i całej rodziny
2) † Bolesław Tanistra
18:00 Rajcza † Stanisław Oleksy
Sobota 6:30 Rajcza o bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Macieja w 50 rocz. urodzin i Natalii 17 rocz. urodzin
7:00 Rajcza 1) † Stanisław Płoskonka z synem Czesławem
2) † Stanisław Juraszek 18 rocz. śmierci z żoną Janiną i rodzicami
18:00 Rajcza † Stanisława Hutyra, mąż Michał
Niedziela 7:00 Rajcza † Antoni Rybarski 9 rocz. śmierci
9:00 Rajcza W int. Jolanty i Dariusza Zoń w 20 rocz. ślubu z prośbą o bł. Boże, zdrowie. potrzebne łaski, wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz w intencji całej rodziny
10:30 Rajcza W intencji dzieci, które przystępują do I Komunii Świętej oraz ich rodzin
11:45 Rajcza 1) W intencji dzieci, które przystępują do I Komunii Świętej oraz ich rodzin
2) † Maria Rojak z rodzicami i teściami;
3) w int. Jakuba z okazji 14 rocz. urodzin oraz Anety i małego dziecka z prośbą o zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz całej rodziny
18:00 Rajcza † Stanisław Kąkol i Stanisław Szczotka oraz o bł. Boże dla Józefy w 87 rocz. urodzin
8:00 Rajcza D. † Antoni Drożdż w rocz. śmierci z ojcem Rudolfem i teściami: Władysławem i Heleną
9:30 Rycerka D. † Maria i Franciszek Bieroński z zięciami: Janem, Henrykiem, Czesławem i córką Rozalią
11:00 Nickulina w pewnej intencji