5 Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia i Intencje

5 Niedziela w Okresie Wielkanocnym. Słowa Apostoła Filipa – „Panie, pokaż nam Ojca a to nam wystarczy” – przypominają nam prawdę, że od Boga nie tylko wszystko się zaczyna, ale także w Nim znajduje swoje dopełnienie.

Bóg nie tylko stwarza nas z miłością, ale pragnie nas także prowadzić przez życie i w końcu przyjąć nas do swojego mieszkania. Prośmy, abyśmy potrafili przyjąć tą zbawczą miłość Boga.

W nadchodzącym tygodniu otoczmy naszą modlitwą dzieci i młodzież, które z powodu epidemii mają utrudniony dostęp do nauki oraz rozwoju swoich talentów i pasji. Prośmy za dzieci pierwszokomunijne, które miały przeżywać swój „biały tydzień”, za ich rodziców i chrzestnych, aby dobrze wykorzystały ten czas oczekiwania.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W czwartek, 14 maja – Święto Świętego Macieja, Apostoła
 • W piątek, 15 maja – III piątek miesiąca. Modlimy się do Miłosierdzia Bożego
 • W sobotę, 16 maja – Święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski

Ogłoszenia:

 • Zachęcamy do zapoznania się ze wskazaniami Księdza Biskupa do wiernych naszej diecezji z dnia 20 kwietnia. Znajdują się one na stronie naszej diecezji.
 • W związku z epidemią koronawirusa przypominamy, że do odwołania obowiązuje dyspensa naszego biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie mamy grzechu jeśli we Mszy Świętej nie uczestniczymy.
 • Zachęcamy, aby uczestniczyć w Eucharystii w domu, łącząc się przez telewizor lub radio. Można też skorzystać z transmisji online z naszego Kościoła (transmisje można znaleźć na naszej stronie internetowej).
 • Powierzchnia dostępna dla wiernych w naszym kościele to 710 m2. Dlatego zgodnie z decyzją władz (1 osoba na 15m2) w naszym kościele może jednocześnie przebywać 48 osób. Dotyczy to wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw, pogrzebów, ślubów i chrztów.
 • W związku z tym na niedzielnych Mszach Świętych serdecznie prosimy, aby wchodząc do Kościoła przełożyć kolorową kartkę z jednego pojemnika do drugiego. Gdy w pierwszym koszyku zabraknie kartek będzie to oznaczać, że w Kościele jest już limit 48 osób. Prosimy wtedy o uczestnictwo w Mszy Świętej wokół Kościoła przy nagłośnieniu. Dla tych osób będzie udzielana Komunia Święta po Eucharystii.
 • Nie wolno robić dużych skupisk ludzi, dlatego zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej także w tygodniu. Okażmy solidarność z tymi, którzy ze względu na pracę mogą uczestniczyć we Mszy Świętej jedynie w niedzielę.
 • Prosimy osoby w wieku emerytalnym, chore, ale również dzieci, aby w tym czasie epidemii, nie wybierały się do kościoła, ale pozostawały w swoich domach, nie narażały swojego życia i zdrowia. Osoby w podeszłym wieku należą do grupy największego ryzyka. Gdyby osoby starsze, samotne potrzebowały jakiejkolwiek pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny.
 • Pragniemy zrobić wszystko, aby nie narażać nikogo z naszych Parafian na zakażenie koronawirusem w kościele. Musimy być wzajemnie za siebie odpowiedzialni (osoby na kwarantannie, osoby, które miały kontakt z zarażonymi, osoby, które czują się źle, które niepokoją się o swoje zdrowie – prosimy, aby bezwzględnie nie wychodziły ze swojego domu). Musimy przestrzegać wszystkich obostrzeń i zakazów wprowadzonych przez władze państwowe i zaleceń naszego Biskupa.
 • W razie niebezpieczeństwa śmierci jest możliwość telefonicznego zgłoszenia, aby ksiądz udzielił w domu sakramentu Namaszczenia Chorych i Komunii Świętej. Telefon kontaktowy: 502 993 555
 • Wszyscy wierni, wchodząc do Kościoła, mają obowiązek zakrycia ust i nosa maską, którą zdejmujemy wyłącznie podczas przyjęcia Komunii Świętej. Prosimy, aby mieć także rękawiczki.
 • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
 • Spowiedź Święta ze przed każdą Mszą Świętą w konfesjonale. Prosimy, aby używać maseczek i rękawiczek. Można także skorzystać ze Spowiedzi Świętej poza Kościołem (należy poprosić kapłana) zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa.
 • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
 • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
 • Nowy termin I Komunii Świętej to 20 wrzesień, godz. 10:30.
 • Pielgrzymka do Lublina, Kodnia, Włodawy zostaje odwołana. Osoby, które wpłaciły zaliczkę są proszone o kontakt z ks. Michałem.
 • Także wyjazd wakacyjny dla młodzieży w Bieszczady zostaje odwołany.
 • W naszym Kościele Nabożeństwa Majowe będą się odbywać po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do kultywowania tradycyjnego śpiewania majówek także przy kapliczkach domowych.
 • W poniedziałek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rajczy Dolnej oraz Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę podczas Nabożeństwa Majowego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej Obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania prób i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki, która znajduje się z tyłu po lewej stronie.
 • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek przypada III piątek miesiąca czcimy Miłosierdzie Boże. O godz. 17:30 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Roman Rzeszutko
7:00 Rajcza † Genowefa i Piotr Hulbój
18:00 Rajcza † Wiktoria i Józef Capanda
17:00 Rycerka D. † Kazimierz i Maria Gardas, rodzice
Wtorek 6:30 Rajcza † Czesław Liszka
7:00 Rajcza † Wanda Janik
18:00 Rajcza † Maria Krzepina w 1 rocz. śmierci, mąż Tadeusz
17:00 Rajcza D. Dziękczynna z prośbą o dalsze łaski i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet oraz wszystkich Róż
17:00 Rycerka D. † Jan Sadłek, rodzice
Środa 6:30 Rajcza † Wiktoria Dadak
7:00 Rajcza † Antoni Hulbój
18:00 Rajcza † Tadeusz Waligóra w 7 rocz. śmierci, zmarli z rodziny
Czwartek 6:30 Rajcza † Czesław Bednarz w 10 rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Małgorzata Hutyra
18:00 Rajcza † Julia Hołota w 4 rocz. śmierci, mąż Ludwik
Piątek 6:30 Rajcza † Władysław Greń w 20 rocz. śmierci, żona, synowie
7:00 Rajcza I – † Zofia Ślebioda
II – † Tadeusz Wydra
18:00 Rajcza † Roman Sury
17:00 Rycerka D. † Maria i Franciszek Bierońscy, córka Rozalia, zięciowie Jan, Czesław, Henryk
Sobota 6:30 Rajcza † Marian Strózik w 2 rocz. śmierci
7:00 Rajcza I – † Genowefa Tomaszczyk
II – † Krystyna Hutyra w 6 rocz. śmierci, rodzice, teściowie
18:00 Rajcza † Janina Kurpińska w 8 rocz. śmierci, rodzice
Niedziela 7:00 Rajcza † Antonina i Józef Kurowski, córka Anna
9:00 Rajcza Za Parafian
10:30 Rajcza † Józef Szatanik, wnuki; Aniela i Stanisław Biber
11:45 Rajcza † Kazimierz Butor w 7 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Jan i Julia Wiercigroch, córka Elżbieta, syn Kazimierz
8:00 Rajcza D. O bł. Boże w urodzajach od Róży Kobiet zel. Langer
9:30 Rycerka D. † Anna, Stanisław i Antoni Wolny, synowie Józef, Stanisław, Michał
11:00 Nickulina † Józef Kotrys; Franciszka i Józef Janota