5 MARCA 2023 ROKU – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Reżyser Philip Gröning na cztery miesiące zaszył się w kartuskim klasztorze, by sfilmować życie mnichów. Musiał zrezygnować z dostępu do telewizji, rozrywek i papierosów. Po pewnym czasie odnalazł się jednak w atmosferze wyciszenia i refleksji. Później wiele razy myślał o tym, by na stałe wrócić do klasztoru.

Zapewne Piotr, Jakub i Jan zastanawiali się nad tym, dlaczego Jezus zabiera ich na tę wysoką górę. Być może z żalem odwracali się od zaplanowanych zajęć. Nie przypuszczali, że staną się świadkami tak cudownych rzeczy i uczestnikami Bożej rzeczywistości. A kiedy rozsmakowali się w tej atmosferze, nie chcieli stamtąd odchodzić.

Samotnemu młodemu lordowi, żyjącemu z dala od zgiełku świata i unikającemu towarzystwa, postawiono pytanie, dlaczego nie bierze udziału w życiu. Zdziwiony zapytał:
– A co to jest życie?
– Zabawy, bale, przyjęcia, koncerty, wyścigi – tłumaczyli znajomi.
– Skoro tak wygląda życie – stwierdził lord – to mój lokaj to za mnie załatwi.

• Dziś po Mszy Świętej wspieramy swymi ofiarami do puszek biedne i głodujące dzieci z Afryki na misjach.
  •    Dziś Nasza Parafia obchodzi Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Kazimierza Królewicza, o godzinie 11.00 Uroczystą Mszę Świętą odprawi nasz Rodak Ks. Kanonik Franciszek Jeleśniański, Ks. Franciszek głosi również dziś Słowo Boże – dziękujemy Mu za tę posługę. Dziękujemy obecnym wśród nas kapłanom naszego Dekanatu na czele z Ks. Dziekanem Krzysztofem Żakiem.
  • Zapraszamy Gorzkie Żale, na godzinę 17.30 połączone z kazaniem pasyjnym. Podczas Gorzkich Żali będzie, już tradycyjnie zbierana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu.
  •    W Środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • Zapraszamy na Drogi Krzyżowe w piątek.
  •    W piątek 10 marca zapraszamy na „SPOTKANIE MŁODYCH”, spotkanie odbędzie się w Salce Katechetycznej o godzinie 19.00. (wizytówki)
  • W Piątek zapraszamy po Mszy Świętej Wieczornej zamiast Drogi Krzyżowej na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Przedstawicieli Stowarzyszenia Serce dla Serca.
  •    W przyszłą Niedzielę składka kopertowa na cele inwestycyjne naszej Parafii i Sanktuarium. Wszystkim Fundatorom i Ofiarodawcom niech Matka Boża Kazimierzowska Królowa Beskidów i Pani Rajczańska wyprasza potrzebne łaski u Boga.
  • W przyszłą Niedzielę będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom. Prosimy rodziców, aby dzieci zgłosili w Kancelarii Parafialnej.
  •    W Niedzielę 26 marca wraz z Parafialnym Oddziałem Caritas działającym w Naszej Parafii organizujemy przed kościołem Kiermasz Wielkanocny – będzie można nabyć Palmy i ozdoby Świąteczne a także ciasto własnego wypieku. Całość środków będzie przeznaczona na organizację Pikniku Królewskiego i Integracyjnego Dnia Dziecka, który odbędzie się 17 czerwca w naszej Parafii.

06.03-12.03.2023

06.03 PONIEDZIAŁEK
6.30-za zm. Jana Hubkę w 18 r. śm. z rodzicami Marią i Stanisławem i teściem
Janem Jursak.
7.00- za zm. Wiktorię Pomietło z mężem Bronisławem i synami Janem i
Franciszkiem.
18.00- Dziękczynna z prośbą o Bł. Boże dla Anny i Bronisława z rodziną.

07.03 WTOREK – WSP. ŚW. PERPETY I FELICYTY, MĘCZENNIC.
6.30- za zm. Józefa Wolnego z żoną w r. śm
7.00- za zm. Antoniego Hulbój w r. śm. z żoną Krystyną.
18.00- za zm. Władysława i Wandę Kręcichwost z rodzicami.
08.03 ŚRODA – WSP. ŚW. JANA BOŻEGO.
6.30- za zm. Stanisława Kuś w 50 r. śm. z rodzicami i dziadkami oraz
siostrzeńcem Sławomirem.
7.00- za zm. Franciszkę, Michała, Anielę i Józefa Boczek.
18.00- za zm. Annę Oleś.
09.03 CZWARTEK
6.30- za zm. Janinę Bednarz.
7.00 – za zm. Romana Hurej w 1 r. śm. z synem Sławomirem, rodzicami i
rodzeństwem.
18.00- za zm. Adama Kuś z rodzicami i teściami.
RAJCZA DOLNA
17.00- o zdrowie, Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Sebastiana w 41 r. urodzin, żony Anny i córki Weroniki.
RYCERKA DOLNA
17.00 – za zm. Romana Rzerzutko w 3 r. śm. z rodzicami i dziadkami.
10.03 PIĄTEK
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
STOWARZYSZENIE SERCE DLA SERCA.
6.30- za zm. Józefa Rybarskiego.
7.00- za zm. Janinę Bednarz.
18.00 – w int. Moniki z ok. urodzin z prośbą o Bł. Boże i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
– W int. Łucji w 2 r. urodzin z prośbą o Bł. Boże i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej a także w int. całej rodziny.
RAJCZA DOLNA
17.00- za zm. Stanisława i Jana Cokot.
RYCERKA DOLNA
17.00 – za zm. Kazimierza Paciorka.
11.03 SOBOTA
6.30 – za zm. Adama Radwaniaka w 2 r. śm. z rodzicami, siostrą i szwagrem.
7.00 – za zm. Marię Szwarc z mężem Franciszkiem.
18.00- za zm. Krystynę Zawada w 10 r. sm.

12.03 NIEDZIELA

7.00- za zm. Andrzeja Połowczuka i Zofię Szczotka z bratem Józefem. 9.00-W int. Józefa z ok. urodzin z prośbą o Bł. Boże i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej a także w int. całej rodziny. – O powrót do zdrowia dla córki Karoliny, o wstawiennictwo Matki Bożej
Kazimierzowskiej z prośbą o potrzebne łaski dla całej rodziny. 11.00-W int. Kacpra z ok. 18 r. urodzin i w int. całej rodziny z prośbą o Bł. Boże i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej. 18.00- za zm. Józefa i Marię Bułka w 10 r. sm.
RAJCZA DOLNA
8.00- za zm. siostrzeńca Mariusza Robak w 1 r. sm.
RYCERKA DOLNA
9.30- o Boże Bł., opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego dla Jana z ok. 18 r. urodzin oraz dla całej rodziny.
NICKULINA
11.00- za zm. Marię Latasiewicz z rodzicami.
SANATORIUM
15.00….