4 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 4 Niedziela Zwykła. Chrystus przychodzi do nas w Słowie Bożym, w czasie Eucharystii, ale także w spotkaniu z drugim człowiekiem.

Spotkanie z naszym Panem prowadzi do uzdrowienia wewnętrznego i zewnętrznego. Otwórzmy więc nasze serca na dar uzdrowienia przychodzącego od Chrystusa.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W środę, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana
  • W piątek, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego
  • W sobotę, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika

• Dziś Nieszpory o godz. 16:45 a po niech Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek I czwartek miesiąca – od godziny 16:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem.
  • W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej Spowiedź od godz. 15:00 i Msza Święta o 16:00
  • W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godzinach: 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Na Mszach Świętych o godzinach 9:00 i 17:00 poświęcenie gromnic. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • W kaplicach w Rajczy Dolnej, Nickulinie i Rycerce Dolnej Msze Święte o godz. 16:00 w czasie których poświęcimy gromnice.
  • W piątek, I piątek miesiąca, spowiedź rano podczas Mszy Świętych, a po południu od godziny 16:00, o godzinie 17:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę wspomnienie świętego Błażeja biskupa i męczennika patrona czuwającego nad zdrowiem gardła i ludzkim głosem – po Mszy świętej o godzinie 6:30 specjalne błogosławieństwo świecami świętego Błażeja.
  • W sobotę, I sobota miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. O godzinie 16:15 Różaniec i zmianka różańcowa.
  • Przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą. Zgłaszamy ich do piątku w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Tadeusz Sokoliński
7:00 Rajcza † Elżbieta Jakubiec
17:00 Rajcza † Roman Ryłko
Wtorek 6:30 Rajcza † Anna Dratnal
7:00 Rajcza † Stanisława i Tomasz Maślanka
17:00 Rajcza † Michał Juraszek, rodzice, teściowie, bracia
16:00 Rajcza D. O łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Janiny
Środa 6:30 Rajcza † Emilia Kolarczyk w 1 rocz. śmierci
7:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej w 84 rocznicę urodzin dla Marii
17:00 Rajcza † Stanisława Płowucha, mąż, rodzice, teściowie
Czwartek 6:30 Rajcza Dziękczynna w 60 rocznicę urodzin Teresy z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
7:00 Rajcza † Władysław i Helena Biegun, córka Maria
17:00 Rajcza † Maria Kuś-Juzek
16:00 Rajcza D. † Józef Kotrys
Piątek 7:00 Rajcza † Władysław Kurowski w 2 rocz. śmierci
9:00 Rajcza † Franciszka Hutyra w rocz. śmierci, mąż Michał.
11:00 Rajcza † Helena Najzer, rodzice
17:00 Rajcza † Ksiądz Józef Kurowski w 25 rocz. śmierci, rodzice Jan i Józefa, brat Władysław
16:00 Rajcza D. † Jan Zając
16:00 Nickulina † Józef Kotrys