4. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Niemal w połowie wielkopostnego czuwania, liturgia Kościoła wzywa nas do radości (dziś 4. niedziela postu: Laetare). Dobrze wiemy, jak ważne jest pozytywne nastawienie oraz rozpoznanie wszelkich radości oraz świadome ich przeżywanie.

Ewangelia wskazuje dziś na radość głębszą i wiele trwalszą. Jej źródłem jest obecność z nami Boga, który daje nam siły do przezwyciężenia wszelkich ograniczeń i słabości. Pełni nadziei zaufajmy Jego miłości i otwórzmy się na moc miłosierdzia. Każde zwycięstwo napawa autentyczną radością.

Prośmy także Chrystusa o odwagę do nawrócenia i wyznania swoich grzechów w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Kalendarz liturgiczny:

 • W piątek, 19 marca – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Jest to III piątek miesiąca – oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.

Ogłoszenia:

 • Dziś składka do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • Pod chórem można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne, które zapalimy w dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiara dobrowolna (koszt producenta paschalik – 6,50; baranek – 5,40). Ofiary przeznaczone będą na rzecz naszej parafii.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
 • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w ciszy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
 • W piątek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Przypominamy, że obecny rok, zgodnie z decyzją papieża Franciszka, jest obchodzony jako Rok św. Józefa. W związku z tym możemy zyskiwać odpusty zupełne pod zwykłymi warunkami (Spowiedź, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) i jeśli spełnimy przynajmniej jeden z poniższych warunków:
  • Spełnimy uczynek miłosierdzia względem ciała lub duszy,
  • Będziemy odmawiać różaniec w rodzinach,
  • Odmówimy litanię do Św. Józefa w intencji Kościoła prześladowanego,
  • Odmówimy dowolną modlitwę do św. Józefa (19 marca, 1 maja, w każdą środę lub 19. każdego miesiąca)
 • W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W piątek będziemy także przeżywać w naszej parafii czas dekanalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie ona trwała od godz. 18:30 do 22:00. W programie:
  • 19:00 – 20:00 – Uwielbienie – Diakonia Dekanalna
  • 20:00 – 21:00 – Droga Krzyżowa
  • 21:00 – Apel Jasnogórski
  • 21:00 – 22:00 Czas Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy
 • W Wielkim Poście zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali.
 • W naszej parafii Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:30 oraz wyjątkowo w tym tygodniu o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy. W kaplicach w Rajczy Dolnej oraz Rycerce Dolnej Droga Krzyżowa o godz. 16:30, następnie Msza Święta.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Adama w niedzielę o godz. 17:30. W czasie Gorzkich Żali składka przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W Wielkim Poście zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przypominamy, że nie będzie organizowanego specjalnego dnia Spowiedzi Wielkopostnej dlatego już teraz prosimy do przystępowania do Spowiedzi wcześniej – przed każdą Mszą Świętą.
 • Nasza parafia oraz Centrum Kultury i Sportu w Rajczy zapraszają na Konkurs Tradycyjnych Palm Wielkanocnych. Palmy do konkursu prosimy dostarczyć do kościoła 27 marca tj. w sobotę po Mszy Św. wieczornej do godz.19.00. Wręczenie nagród laureatom nastąpi w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.45. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej Centrum Kultury i Sportu w Rajczy.
 • W marcu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, zwłaszcza z naszej parafii.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

 

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stefan Łajczak z rodzicami i teściami
7:00 Rajcza † Franciszek Lach w 17 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Roman Kocoń z żoną Władysławą, córką Dorotą, zięciem Wiesławem i rodzicami
17:00 Rycerka D. † Józef Bogdał, Anna i Franciszek Lach
Wtorek 6:30 Rajcza † Maria Lach.
7:00 Rajcza † Anna Ślusarska w 10 rocz. śmierci, mąż Władysław, rodzice, teściowie i bracia
18:00 Rajcza † Augustyn Hulbój w 4 rocz. śmierci, rodzice: Franciszka i Wojciech, syn Aleksander
17:00 Rajcza D.
Środa 6:30 Rajcza † Maria Hutyra w 31 rocz. śmierci, mąż Władysław
7:00 Rajcza † Ludwika Krawiec z mężem Wojciechem i synem Józefem
18:00 Rajcza † Stanisław Waligóra w rocz. śmierci
Czwartek 6:30 Rajcza † Maria Lach.
7:00 Rajcza † Józef Lach z żoną, rodzicami, zięciem Bronisławem
18:00 Rajcza † Józef Jaszczurowski, żona Stanisława, syn Edward
Piątek 6:30 Rajcza † Ks. Józef Kurowski, rodzice: Jan i Józefa
7:00 Rajcza † Józef Porwisz, rodzice: Franciszek i Elżbieta, siostry: Józefa, Anna, Maria, brat: Jan, szwagrowie
18:00 Rajcza † Józefa i Tadeusz Małysz z rodzeństwem i rodzicami
17:00 Rajcza D.
17:00 Rycerka D. † Józef i Maria Byrscy, syn Józef, wnuczka Jolanta
Sobota 6:30 Rajcza † Maria Lach.
7:00 Rajcza I – † Józef Juraszek z rodzicami i braćmi: Stanisławem i Michałem
II – † Maria Siegesmund
18:00 Rajcza † Stanisław Kąkol z rodzicami i teściami
Niedziela 7:00 Rajcza † Wiktoria Klimas, mąż i rodzice, siostra i brat
9:00 Rajcza † Józef Trzopek w 3 rocz. śmierci
10:30 Rajcza † Ludwik Sznajdrowicz w 16 rocz. śmierci
11:45 Rajcza † Józef Piela z żoną Wiktorią i siostrą Cecylią
18:00 Rajcza O bł. Boże dla Kamila z okazji 18 rocz. urodzin przez wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej Patronki naszego Sanktuarium
8:00 Rajcza D. † Józef i Wiktoria, Kazimierz i Monika Hulbój
9:30 Rycerka D. † Jan Sadłek, rodzice: Paula i Józef
11:00 Nickulina † Ludwika i Wojciech Ryłko