4 Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu. Tegoroczny Wielki Post przeżywamy w atmosferze zagrożenia epidemią koronawirusa. Wszyscy powoli zaczynamy odczuwać jego skutki – ograniczony dostęp do liturgii, strach oraz lęk. Zawsze jednak w takich chwilach przychodzi nam z pomocą Słowo Boże, które jest właściwe na każdy czas.

Dziś w Ewangelii słyszymy opis uzdrowienia niewidomego od urodzenia. Apostołowie pytali – kto zgrzeszył że urodził się niewidomy. Jezus odpowiada, że to nie jest kara za grzechy, ale dzieje się tak , aby wypełniło się na nim Boże dzieło. My też może dziś stawiamy pytanie – dlaczego przyszło na nas to nieszczęście koronawirusa. Nie możemy jednak myśleć jak uczniowie, że to kara za grzechy. Musimy się uczyć od Jezusa – to czas łaski dla nas, to czas objawienia się jeszcze większych Bożych rzeczy w nas.

Prośmy Ducha Świętego, aby prowadził nas przez kolejny tydzień Wielkiego Postu.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W środę, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. 28. rocznica erygowania nasze diecezji.

• W związku z epidemią koronawirusa zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
  • Dziś obowiązuje dyspensa naszego biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie mamy grzechu jeśli we Mszy Świętej nie uczestniczymy. Zachęcamy jednak, aby uczestniczyć w Eucharystii w domu, łącząc się przez telewizor lub radio.
  • W związku z tym Biskup Roman Pindel zarządza, by na każdej Mszy Świętej, także niedzielnej, w kościele mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję.
  • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są odwołane. Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw w domu lub indywidualnie (np. wokół Kościoła lub na Compel)
  • Zachęcamy do przystępowania do Spowiedzi Świętej – codziennie przed każdą Eucharystią. NIE BĘDZIE ORGANIZOWANA SPOWIEDŹ WIELKANOCNA W PARAFIACH. Nie zwlekajmy zatem ze Spowiedzią.
  • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
  • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej. Zachęcamy, aby w tym dniu (Dzień Świętości Życia) podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek w kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej Msza Święta o godz. 16:00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Wojciech i Franciszka Salachna, syn Stanisław, córka Jadwiga
7:00 Rajcza Dziękczynna z prośbą o bł. Boże dla rodz. Stanisławy
17:00 Rajcza † Roman Kocoń 2 rocz. śmierci, żona Władysława, córka Dorota
16:00 Rycerka D. † Wiktoria i Tadeusz Łoboziak